Sade poğaça

Ya fırınlarda kaşarlı, sosisli, kıymalı, zeytinli vs gibi çeşitler varken bu sadece poğaçayı alan oluyo mu? Yani düşünüyorum da içindeki malzeme olmasa zaten sıkıcı bir hamur kütlesi olacak bir yiyeceğin sadesini niye alır ki bir insan? Özel falan mı oluyo hamuru dicem de yani hamur işte ne kadar özel olabilir ki diye düşünüyorum.

Var mı burda fırından sadece poğaça alan, merak ettim bunu yaparlarken ki motivasyonlarını..

ben yiyorum. burdakinde kaşarlı ve zeytinli oluyor sadece. zeytinli güzel değil, kaşarlının içinde de kaşar olmuyor. ayrıca kıymalı poğaça ne ya :(

  • candide  (03.03.19 20:21:44)
@candide
ben de genelde kıymalı böreğe denk gelip poğaça olarak pek görmemiştim ama bugün gittiğim bi fırında vardı ve çok hoşuma gitti. Merkezi bi yerdeki bu hafif sosyete fırınlarındandı ve poğaçalar yıllar sonra yiyip de midemi ekşitmeyen yediğim ilk poğaçalardı(bi kaşarlı bi kıymalı yedim ve malzeme oranı da baya iyiydi)

Bi de kişisel prensibim gereği bi şeyin içine et konulabiliyorsa konulsun. Sosisli poğaça da çok severim kıymalı görünce de "aa kıymalı poğaça ne yav" demem yani güzeldir muhtemelen diye düşünüp yedim ve güzeldi ¯\_(ツ)_/¯
  • nundu  (03.03.19 20:24:34 ~ 20:25:29)
Sen gerçekkten içinde zeytin kaşar olduğu için mi alıyorsun. Sıkıcı hamur kütlesinin içine sıkıştırılmış minicik katıkla hamur yemediğini zannetmeni sorgulamayı denesen.

  • for day to break  (03.03.19 20:27:00)
Benim aldığım yerde sade ile diğer içinde bir şey olan pogaca hamurlari farkli . zeytini degdirmiş oldukları daha az lezzetli pogacayi almam daha iyi, peynirle bimden alınan salami, sosisi de yemiyorum zaten

  • damla sakızlı dondurma  (03.03.19 20:28:38)
Ben alıyorum sade poğaça, çünkü tadı daha hoşuma gidiyor. İçine eser miktarda konulan malzeme benim için pek bir şey ifade etmiyor. Ayrıca malzemeli poğaçanın hasını annem yapıyor. Sanırım yağı bastıkları için aynı poğaça tadını evde yakalayamıyorum.

  • wish i could find a way to disappear  (03.03.19 20:31:22)
ben de sade poğaça alıyorum tadı hamuru farklı geliyor. Sanırım hamurun içindeki yağ oranı fazla.

  • gonulcelen87  (03.03.19 20:33:46)
karaköy poğaçasını çok severim. özel olarak aldığım bi fırın var.

  • naksidil  (03.03.19 20:38:49)
Ben de tabi ki ev poğaçasını tercih ediyorum ve düzenli olarak da dışarıdan poğaça yiyen biri değilim ama içinde yine de bi miktar kaşar olan, ya da boydan boya uzanan sosisi gördüğüm poğaçayı almak daha mantıklı geliyor sadeye göre.

Genelde dışarıdan hamurişi almam gerekirse kumru alıyorum mesela. En azından peynir, biber, domates var içinde. Hatta içinde kalın bi dilim salam olan versiyonları oluyor bazen. Bulursam ondan gömüyorum
  • nundu  (03.03.19 20:41:09)
tazeyken güzel olabiliyor. bir de içine krem peynir koymak için alınıyor genelde.

  • jepa  (03.03.19 21:16:41)
Cunku karbonhidrat bagimliligi <3

  • bxgx  (03.03.19 22:09:07)
Kahvalti varsa sadesi daha iyi oluyor. Ama sadece pogaca yiycwksem ben de sade almam. Sereotlu ve beyaz peynirli iidir

  • red g  (03.03.19 23:24:37)