insan kendini nasıl sevdirir bilmiyorum

arkasından konuştuğum insanın yüzüne gülemiyorum. karakterinizden ödün vermediğiniz için özellikle iş ortamlarında antipatiklik üst seviyeniz çok yüksekte görülüyor diğer insanlar tarafından. okul yaşamınızda, arkadaş çevrenizde sizi illa ki seven birileri oluyor, hatta değerli görenler bile. ancak iş ortamında hele bir de efendi, saygılı bir insansanız üstünüze oynayanlar ya da üstünüze oynanan oyunların haddi hesabı yok. taş olsanız çatlatırlar adamı, peygamber sabrına sahip olsanız şalterinizi koparacak seviyeye getirirler. beni sallamayan bir insana zorla kendimi nasıl sevdirebilirim?

Öyle bir çabaya girme, daha itici gözükürsün.

  • shangrilla  (03.03.19 19:18:01)
Şurda yazdıklarından gördüğüm kadarıyla yapabileceğin bir şey yok , ortamlardaki sevilmeyecek tip olacaksın her daim. Seni sallamayan insanlar da gayet doğru yapıyor, aynı yerde çalışsak ben de merhaba merhabanın ötesine geçmezdim asla.

  • twq  (03.03.19 19:27:40 ~ 19:58:18)
twq +1

  • candide  (03.03.19 19:53:25)
Niye öyle bir çabaya giriyorsun seni sallamayan biri için ben onu anlamadım? Sen de onu sallama. Asıl bu sevmek sevilmek meselesini salla gitsin, kimsenin sevgisine muhtaç değilsin sonuçta. Hiçbir sey yapma bence

  • Mossy  (04.03.19 00:27:01)
@mossy iş arkadaşım olmasa umursamam

  • her gece aç  (04.03.19 02:09:33)
İs arkadaşınla birbirinizi sevmek zorunda değilsiniz, yüz yüze bakacak kadar hukukunuz olsa yeter bence. Kendine başka sosyal çevreler bul. İşteki insanlara da güleryüzlü ve normal davran zamanla ilişkilerin düzelir zaten. Birden bire olacak şeyler değil bunlar.

  • Mossy  (04.03.19 12:53:36)
Üslup çok önemli bir şeydir. Bu karaktersizlik değil, bir şeyi "pat" diye söylemek de karakterden ödün vermemek değil, adı üstünde patavatsızlık.
Siz kendinizi nereye koyarsınız bilmiyorum. Ben çevremde "çok doğrucu olduğum için beni sevmiyorlar" diyen birkaç kişiyi biliyorum. Son derece hoyratlar. Biraz iyi davransam aniden kankammış gibi davranmaya çalışıp akabinde bu sefer beni eleştirmeye başlıyorlar. Bir sakin gel, diyorum hepsine. Çevrenizde sizi seven insanların da olduğunu söylüyorsunuz. Biraz ağızlarını arayın, sizi seviyorlar mı yoksa size tahammül mü ediyorlar.
Son sorunuzun cevabına gelince; sizi sevmeyen insana kendinizi zorla sevdiremezsiniz ama iş ortamında yaptığınız işle kendinize saygı duyulmasını sağlayabilirsiniz.
  • SiyamkedisiZorro  (04.03.19 14:01:05)
@mossy iyiydi zaten yeni elemanlar gelince bozuldu ya da @siyamın dediği gibi bana tahammül ediyorlardi belki de. Anlamadığım nokta demek ki insanlar hinlik düşünmeyen kişileri sevmiyorlar

  • her gece aç  (04.03.19 16:53:17)
bu kadar kafayı takıyorsan gidip konuşacaksın. neden benim üzerime oynuyorsunuz diyeceksin. zaten surarlar geri vites yaparlar vs. vs.
sende yalnız ve huzurlu takılmaya devam edersin.

  • sarlatan  (04.03.19 18:03:05)