psikoloğum kullandığım ilaçların reçetesini istedi vermeli miyim?

Dosyalanıp saklanacağını belirtti, ama özel bir psikologa tıbbi resmi reçetemin neden gerekebileceğini anlamadım.

Ben işleri ayrı tutma yanlısıyım.

Rastlanan bir olay mıdır? yani istemekte haklı mı? söylemem yeterli değil mi?

not: verilmezse görüşmelerin sonlanacağını belirtti. Beni sinirlendiren bu oldu biraz da.

pikkolocik sorunların büyük bir kısmı, psikiyatrist ve psikoloğun ortak çalışmasıyla çözülebiliyor.

  • killerbee  (03.03.19 11:00:28)
sorun yok. Lutfen belgelendir. Aldığın ilaçlara göre terapinin niteliği belirlenecek, gelişimin degerlendirelecek. Terapi ve ilaç tedavisi elele gidiyor. Işlerin ayri tutulmasi zaten hem terapiyi hem ilaçları alan beden siz, ayni beden olduğu müddetçe zaten mümkün değil. Bilgilendirilmedikçe bitirmek istemesi de normaldir, sizi nasıl değerlendireceğini bilemeyecektir.

  • velvetmorning  (03.03.19 11:13:00 ~ 11:15:11)
İstemeli. İstemeyen psikolog yanlis yapiyor.

  • fever  (03.03.19 11:14:09)
tabi ki haklı, bu kadar basit bir mevzu da triplenmek oldukça saçma. Tüm sağlık işlerinde ilgili konuda ki tıbbi geçmiş istenir, istenmemesi sorun zaten. Ayrıca işleri ayrı tutmak nedir yahu, sanki sanayi kuruluşusun, yediğinden içtiğine ilacın diğer hastalıkların her şeyin psikolojinde bir yansıması var

  • KaraSakall  (03.03.19 12:04:49)
Yani ilaclarini bilmesk onemli ama resmi receteyi istemesi kendini koruma amacli olabilir. Bir kontrolde psikiyatristle beraber takip ettigini gostermek icin olabilir, zira yasalardaki sikintilar nedeniyle psikologlar saglik bakanligi tarafindan sorun yasayabiliyor.

  • red g  (03.03.19 12:47:45)
İstememesi hata olurdu zaten hatta çoğu zaman psikayatrist ve psikolog görüşme de yapar. Ayrı ayrı yurutulecek bir sey degil ki bu, iki uzmanın beraber çalışması gerekir.

  • fraise  (03.03.19 13:33:58 ~ 13:35:38)