Ayakkabı kokusunu engelleme yöntemleri

Deri ayakkabı ama nasıl anlatayım ayakkabıyı kokluyorum koku yok ancak onu giydiğim gün sanki bir anda kokuyor. O an bir yere gidip yine kokluyorum ayakkabıyı ama öyle kötü kokmuyor gibi. Anlamadım birisine de soramıyorum bu ayakkabı kokuyor mu diye:(
Ama onu giydiğim gün resmen kokuyor:(
Karbonat gibi şeyler duymuştum

Flo’da ayakkabı deodorantı satılıyor onu kullanabilirsiniz.

  • Pertev nail  (02.03.19 15:13:18)
@pertve
Deodarant tarzı şeyler istemiyorum

  • damladamla  (02.03.19 15:25:44)
Eczaneye gidip borik asit alıyorsunuz. Toz halinde, beyaz, tatsız kokusuz bir ürün. 100 gr’ı 5 lira civarı.

Ardından eve geliyorsunuz, ayakkabınızın içine borik asit’i döküyorsunuz. Elinizle her yerine yediriyor, sürüyorsunuz. Bu işlemleri akşam yaptığınızı düşünüyorum. Sabaha kadar o ayakkabıyı o şekilde bekletiyorsunuz. Ertesi gün ayakkabınızı silkeliyor, tekrar içine borik asit döküyorsunuz. Hava almayacak şekilde bir poşete koyup, buzdolabında buzluğa koyuyorsunuz. O günün akşamı, yahut ertesi gün giyeceğiniz saate kadar orada kalıyor. Giymeden önce tekrar ayakkabıyı silkeliyorsunuz, bu sefer de içerisine borik asit döküyorsunuz ve o şekilde giyiyorsunuz. Daha da koku varsa, gidin kesin ayağınızı. Şaka şaka. Daha da varsa, karbonatlı deneyebilirsiniz.

Bu arada borik asiti aldığınız gün, ayak tırnaklarınızı kesiyorsunuz. Ayağınızı yıkıyorsunuz. Sonra da borik asit’i ayağınıza sürüyorsunuz ve üzerine de çorap giyiyor. Sabaha kadar öyle takılıyorsunuz.

(bkz: borik asit)
  • aylakadam  (02.03.19 16:50:11)