Zatürre başlangıç yalanı

İki haftada ikinci kez hasta oldum. Kölelik ettiğimden bahsetmiştim, bir içeri bir dışarı derken hasta oluyorum.

Dünkü sancılı geceden sonra sabah erkenden doktora gittim. Sigortam yok diye özele tabii. Durumu anlattım, iyi değilim ateşim çıkıyor, sıtma tutuyor falan adam bir şeyin yok diyor. Yahu sabaha kadar ateşler içinde yattım, çalıştığım iş bunu tetikliyor 3-4 gün rapor istiyorum dedim Nuh dedi peygamber demedi. Zar zor bugünlük rapor verdi.

Çalıştığım yere sunmak için değil, elimde belge olsun, kanıt olsun diye rapor koşturuyorum. Yoksa adam diyor doktora git diye ama öyle ha deyince izin vermez. Zorla buldum zaten işi haybeye kaybetmek istemiyorum.

Neyse raporu aldım geldim eve kara kara düşündüm ve evrakta sahtecilik yapmaya karar verdim. Raporu telefondan bir şekil istediğim tarihler arasına getirdim. Fakat teşhise ne yazacağım?

Zatürre başlangıcı olan birine ne teşhis yazılır?

Bir de dikkat etmem gereken birşey var mı bu hastalıkla ilgili?

Daha önce geçiren birisi varsa bilindik belirtiler dışında söylenmesi gereken birşey var mıdır?

Neden zatürre: Çünkü bulaşıcı. Teşekkürler.

Normalde dolandırıcısın, sana yardım etmemem lazım ama ah bu içimdeki insan sevgisine nalet olsun:)

Güzel kardeşim sistem komple online, yani ben rapor aldığımda benim şirketin muhasebesine bu bilgi sgk e devlet vb. üzerinden gidiyor. Ben raporumu muhasebeye teslim ettiğimde o arkadaşlar onaylıyorlar.
Yani senin evrakta sahtecilik yaptığın kabak gibi ortaya çıkacak işinden olma diye söylüyorum.
Şuan bırak özel hastaneleri, şirketlere ayda 1-2 gün gelen iş yeri hekimleri bile reçetelerini e reçete yazıyor. Matbu evrak sistem üzerinden basılıp sana geliyor. o evrak yine sistem üzerinden şirketle paylaşılıyor.
Gittiğin özel hastane sana 2 gün rapor her halükarda verebilir. Vermediyse hastaneni değiştir. 3-4 gün rapor vereceği zaman sgk ödeme yapacağı için ... bu arada hem çalışıyorsun hem sgk yok özele gittim diyorsun nasıl oluyor bu iş?
  • graywolf  (02.03.19 12:00:41)
Sigortasız çalışıyorum o yüzden sorun olmaz sahtecilik.

  • zaman  (02.03.19 12:08:43)
tanıya teşhise pnömoni yazsan yeterli. sistem raporu değil muhtemelen elle yazdılar raporu o yüzden hiçbir sıkıntı olmaz yapıştır gitsin.

@graywolf banka gibi bazı kurumlar sgk yapmıyor kendi emeklilik programları ve sağlık sigortaları oluyor
  • zozjotejmnk  (02.03.19 12:36:53)