Sevgili kızlar ve kuaförler boyanan saç akar mı?

Aylar önce saçımı koyu kahveye boyatmıştım hiç akmadı öylece kaldı saçım sonra sıkıldım rengini biraz kırdırmak için kuaföre gittim. Açıcı olmadan hallederiz dedi katalogdan boya seçtirdi. Açılmayı geçtim kızıl siyah alaca bulaca bir şey çıktı iki üç yıkamaya akar kutudaki renk çıkar dedi. Akar mi bu cidden?

eksiup.com
Ortaya çıkan renk.

www.google.com

Boyanan saç.

gençlik yıllarımdaki kuaför çıraklığımındaki deneyimlerinden yola çıkarak diyebilirim ki, koyu saçı daha açık renge boyamak için önce rengi açmak gerekir. ismini yanlış hatırlamıyorsan oriel isimli beyaz bir kimyasal ile. koyu saçın üzerine vurulan daha açık renkteki donlar sizin saçınızda olduğu ara tonlar çıkartır. öte yandan adamın dediğide doğru, koyu rengin üzerine açık renkte boya uygulandığı için diğer boyama işlemlerine göre saçınızdaki boya daha hızlı akacaktır.

  • bazenuyur  (01.03.19 18:41:19 ~ 18:42:15)
Açıcı olmadan olmaz. Saçımı 10 yıl koyu kahveye boyattım ben, 2 ton açık renge geçmek için açıcı sürdüler. Saçtaki bütün rengi alıp beyaz hale getirecek kadar dramatik bir işlem değil. Koyu rengin üstüne açık renkte boya sürerek rengi açılmaz. Youtube'da koyu renkli saça gayet sarı tonlarında boyalar sürüp karamel elde kadınlar gördüm gerçi ama bu 6 civarındaki ton 3 numaranın üzerinde belli olmaz bile sanki.

  • wish i could find a way to disappear  (02.03.19 01:26:35)