Yeni Kimlik Kartı Alırken Eskisinin Delinmesi

Aşağıda bir duyuruda gördüm ki yeni kimlik kartı alanların eski kimlikleri delinip veriliyormuş.
Ben de yeni kimlik kartı aldım ama böyle bir şey olmadı, eskisi hala bende ve delme olayı falan yok yani. unuttular ya da arada kaynadım heralde.

Pek de umrumda değil aslında ama yeni kart alıp eskisini deldirmeyenler(!) var mı merak ettim :)

2017 Mayıs ayında yenilemiştik biz. O zaman delinmemişti.

Yakın zamanda değiştirenlerin eski kimliklerini deliyorlar evet. "Bu sizde hatıra olarak kalabilir" diyorlarmış ayrıca.

Bize "ilan edilinceye kadar kullanabilirsiniz" demişlerdi.
  • teknikekip  (01.03.19 10:54:38)
2017'de aldım, eskisini delmediler benim de

  • pati  (01.03.19 12:35:13)
eskisi de sağlam olarak duruyor.

  • slava  (01.03.19 14:33:18)
Kural olarak delmeleri lazım ama sanırım küçük şehirlerde önemsemiyorlar. Çünkü benimkini İstanbul'da deldiler, aileminkini kendi yaşadıkları şehirde delmemişler.

Delmemeleri işime gelirdi, bazı yabancı siteler borsalar taranmış kimlik fotoğrafı vs. isteyebiliyor eski kimliği göndermek iyi olurdu :D Çalınsa da geçersiz olurdu. Ha Türkiye'de o eski kimliği kullanamazsın tabii.
  • nhk ni youkosu  (01.03.19 14:40:53)
@nhk ben kullandım önemsiz gördüğüm bir iki yerde. yeni kimliği ifşa etmeyeyim diye düşündüm. sonuçta seri no falan önemli. bir bakıma iyi olmuş. yabancı sitelik bi işim olursa aynen ben de öyle düşünüyorum.

  • Improbable  (01.03.19 16:54:35)
maalesef benimkini de deldiler :/

  • doxanikee  (01.03.19 17:09:59)