Internetten ve Wifi Uzerinden Kontrol Edilebilir Priz

Evdeki modemi resetlemek için acaba internetten kontrol edilebilir priz var mı?

Modem bazen bozuluyor ve resetlemek router'i kendine getiriyor

Ben iştenyken evdeki modeme nasil ulaşabilirim?

Aklıma internete bağlı bir priz geldi ama modem bozulursa ona da ulaşmak mümkün olmayacak.

Belki cep telefonu interneti üzerinden baplanan türde bir priz var mıdır?

Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Onun yerine bilgisayara bağlan uzaktan, modem arayüzüne ulaşırsın zaten. Teamviewer mıydı o mavi sembollü program. Onunla modem arayüzünden olması lazım kapatıp açma.

  • bos gezenin bos ustasi  (27.02.19 21:03:48)
Modem için teamviewer a ihtiyaç yok, modemin ayarlarından dışarıdan erişimi açarsanız ve ip yi biliyorsanız erişirsiniz.
Ayrıca daha ucuz olan zaman ayarlı priz alıp 6 saatte bir kapan açıl şeklinde de prigramlasaniz olur.

  • kisa  (27.02.19 21:07:15)
teşekkürler. ama modem bozuldugunda modeme ulaşmam her halukarda imkansiz olmayacak mı? teamweaer yada modem ipsi işe yaramayabilir o durumlarda.

  • Jeckson  (27.02.19 21:09:42)
modemin bozulmasını daha detaylı anlatırsanız ona göre yardımcı olalım, mesela benimkisi wifidan bozuluyodu wifi çalışmıyodu kablolu çalışıyodu sadece. arayüze girilmiyordu ssh ile restart attırıyodum uzaktan.

  • nahtoderfahrung  (27.02.19 21:13:29 ~ 21:13:37)
onun gibi seyler. wifi bozulmasi, ttnetin garip halleri yuzunden netin yavaslamasi. reset atinca yeni ip ile internet hızlanıyor

tabi su anda bir sıkıntı yok ama ben kriz durumlarini bertaraf etmek istiyorum. mesela tatilde olursam gibi.
  • Jeckson  (27.02.19 21:15:02 ~ 21:16:05)
xiaomi'nin cepten ulaşılan akıllı prizleri var ama modem patlayınca ona da ulaşamazsınız.

  • zombi  (28.02.19 00:08:16)