Maaş pazarlığı

Başka bir şirketten aldığınız teklifi artırmanın en iyi yolu nedir? İşi de istediğinizi varsayarak bu konuda başarılı olmuş kişilerin tavsiyelerini bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Şu an çalıştığım yerde alışık olduğum, iyi ilişkilerimin olduğu bir çevrem var. Pozisyonumdan ve maaşımdan memnunum ancak şirketinize geçmemin her iki taraf adına da olumlu olacağından şüphem yok, bu doğrultuda teklif ettiğinizin ücreti bir miktar arttırmanızı talep ediyorum gibi gibi

  • dayl  (26.02.19 12:25:12)
Bizim memlekette pazarlık olayına bakış açısı çok ilginç. Ortadoğulu olmakla alakalı sanırım. Adamlar 5bin verecek de x taktiğiyle 10bin yapacaksınız.

Yine de gönlünüz olsun taktik vereyim. Şuanki aldığınız maaş sorulduğunda biraz arttırarak söyleyin. Min. o maaşı vermek isterler. Ama size "bu rakam bizim düşündüğümüzden fazla" derlerse nolacak? Dönüp dolaşıp doğruculuk kazanıyor. Kabul edeceğiniz min. maaşı söyleyin işte.
  • the coon  (26.02.19 12:35:48)
Ben evlendiğim için daha altına geçinmem zor olacak diye bir alt sınır belirleyip bunun altında kabul etme imkanım yok demiştim. Ama ben kabul edebileceğimi düşündüğüm birkaç yer ile görüşmüştüm, bazıları bu yüzden teklif çıkmadı, teklif verenler istediğimi karşıladılar.

  • perferil  (26.02.19 14:18:38)