Ankilozan Spondilit (AS) hastasi olan var mi aramizda acaba?

SB

bkz: instagramda glutensizdunyacom hesabı.

  • taurina  (24.02.19 23:23:38)
Var. Soru neydi?

  • havada bulut  (25.02.19 01:48:36)
Evet. Ben de varım.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (25.02.19 03:34:47)
Arkadaslar tedavisi yokmuş sanirim bu hastaligin. Dr a gittim romatolog'a yonlendirdi fizik tedavi uzmani beni. Sende as var dedi. Bel, sirt, boyun agrilarim var. Omurgamda degisimler söz konusu. Konu hakkinda onemli tüyolar var mi şunu kesinlikle yap veya yapma, şunu yeme içme vs gibi. Duzenli egsersiz işe yariyor mu bir de? Tşk ederim.

  • gulbatur birinci sahbatur sondan geliyor  (25.02.19 05:16:55)
instagramda ömür akkor var. hastalıkla ilgili kendi yaptıklarını sabitlediği storyleri mevcut izleyebilirsin.

  • dedim ben sana  (25.02.19 08:39:43)
Ben kötü bir hastayim. Yapilmasi gereken cogu seyi yapmiyorum. Atak donemleri haric ilac da kullanmiyorum. Ama yaoilmasi gerekenler belli.

Egzersizler çok onemli. Eklemlerin hareket kabiliyetini yitirmemesi acisindan.

Yukarida link verilmis instagramda glutensizdunyacom beslenme ile ilgili iyi bir kaynak. Bazi besinlerin inflamasyonu arttirdigi bir gercek.

Ayrica ben agrilarin stres ve uzuntuyle de siddetlendigini dusunuyorum deneyimlerimden yola cikarak.
  • havada bulut  (26.02.19 00:44:50)
Evet, tedavisi olmayan bir hastalık. Bana soracak olursan ben de egzersiz yapmıyorum. İlk zamanlar yapıyordum ama işkence gibi geldiği için bıraktım. Yüzmeye gidebilirsin. En azından egzersizlere göre çok daha iyi bir alternatif. Benim yüzmeyle de aram olmadığı için gitmiyorum. Daha çok ilaçlara yükleniyorum. Ama o kadar da çok içmiyorum, doktorun tavsiye ettiği dozdan daha az içiyorum. Bunun yanısıra yediğime içtiğime pek dikkat etmiyorum. Bu arada ayakta falan çok durmamaya çalış, 1- 2 saat ayakta dikilince 2 gün eklem ağrısı gitmiyor.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (26.02.19 03:59:27)