parasını verip aldığı ürünün/hizmetin müridi olmak

bu insanların bunu yaparken motivasyonu nedir?
n'oluyor da 2 sene sonra yüzüne bakmayacakları elektronik aletler için birbirlerine ana avrat düz gidiyorlar?
ya da neden aylık 10-20-30 her neyse verip kullandıkları web servislerinin kendilerini çok ayrıcalıklı kıldığını düşünüyorlar?
tim cook, reed hastings falan olsalar anlayacağım altı üstü düz kullanıcılar bunlar, niye böyle davranıyorlar?

Ayfon dandroid savaşları
Vosvogen vs tüm araçlar
Futbol maçları vs vs.
Olay ayrıcalık değil. İnsanlar para verdiği veya aldığı şeyin en iyisi olmasını ve yanlış bir şeye para verdiğini duymak istemiyor. İnsanlar fanatik her konuda ve bu beni çok rahatsız ediyor.
  • bahoho  (24.02.19 17:35:26)
marka sadakati diye birşey var. senin dediğinin daha mantıklı ve doğru olanı.
ama apple fan veya samsung fan olunmasını bende anlamıyorum.

logitech mouse kullanıyorum. tamir edilemeyecek şekilde bozulsa yine aynı marka alırım. ama a4tech veya microsoft kullanana da küfür etmem.

belki belirli bir zümreye ait olmak istiyorlar ve karşısındaki gruba küfür ederek o zümreye aitliklerini güçlendiriyorlar.
  • sutlu nescafe  (24.02.19 17:36:55)
Fakirlikten haci.
Netflix,spotify beles olsa kimse savunmaz abone olan da olmaz.
3 kurus veriyor kendini rafine zevkleri olan bir insan saniyor.

Zaten neyini savunuyorlar anlamiyorum google'a x izle desen 1 saniyede o filme ulasiyorsun.

Netflixe her ay para ode, login ol, istedigin filmi arat, film cikmiyor rezillik resmen.
Spotify,fizy hepsi var gidip soundcloud aciyorum. Daha guzel seyler oneriyor.
  • acemi  (24.02.19 17:49:01)
kapitalizmin nimetleri. adamlar sana sadece bir ürün satmıyor, aynı zamanda bir klüp üyeliği satıyor gibi düşün. insanlar komünler halinde yaşama ihtiyacı olan varlıklar, kendilerini toplumdan farklılaştırıp, o farklı kişilerle bir araya gelmek isterler. e özellikle vasıfsız, kendini toplumdan ayrıştıracak bir özelliği olmayan insanlar da kendilerini ancak bu klüplere üye hissederek ayrışıyorlar. sonra da kavga ediyorlar işte.

sadece ürün almıyorsun yani. bir komüne dahil oluyorsun ve zarar görmesini istemiyorsun.
  • roket adam  (24.02.19 18:02:54)
spotify, netflix kullanmanin maddeovuculukle ne alakasi var. ben filmleri de varsa itune store’dan aliyorum/kiraliyorum. reklama maruz kalmak istememek kadar makul bisi mi var? arabasini, evini, cocugunu vs ovenler vasifsiz ve mutsuz insanlar. tatmin olmak istiyorlar ama neye saldiracaklarini da bilmiyorlar. yoksa iyi teknolojik alet almak, guzel bir arabaya binebilmek bunlar hayati kolaylastiran, insanin yasam standardini yukselten seyler keske gonlumuzce sahip olabilsek. ayip diye de bir sey oldugunu bilsek, ovunmek cok ayip bir sey ya. yediklerini filan cekip koyuyorlar. gida dedigin sey yasamak icin lazim olan enerji, ama getirdikleri hale bak, patetik

  • mula  (24.02.19 19:48:15)