Deprem Çantası - Kendi Deprem Çantalarımızı Oluşturalım mı ?

Arkadaşlar Merhaba,

Deprem malum ülkemizin gerçeklerinden. Biz bu gerçeği ancak deprem olduğunda hatırlıyoruz ve ertesi gün unutuyoruz. Deprem için alınabilecek bir çok önlem var ama, sanırım en basiti yatağımızın baş ucunda bir deprem çantası bulundurmak. Allah korusun olası bir çökmede işimize yarayabilir. Ben uzun süredir temin etmeyi düşünüyordum ancak sürekli ihmal ediyordum. Şimdi hep birlikte bir liste hazırlayıp, deprem çantalarımızı oluşturalım mı ?

İnternette hazır satılan çantalar var, ancak ortalama 250 lira civarında satılıyorlar. Kendimiz yapsak daha ucuza gelir mi ? Sizce neler çantada bulunmalı ? Toplu bir girişimde bulunsak ve daha uyguna hepimiz bu çantayı edinsek, nasıl yapabiliriz ? Fikirlerinizi bekliyorum.

Moderatör arkadaşlar bu duyuru bir süre sabitlenebilir mi ? Teşekkürler.

ben kendim ufak bir canta yapmistim hala da duruyor. icerisinde powerbank, fener, düdük, isvicre cakisi, ilk yardim gerecleri, seker ve su bulunuyor. bu arada daha once ilk yardim egitimi almistim, bu sene de tazeleme egitimine gittim. esas onemli olan tum bunlarin yaninda ilk yardim bilmek. ogrendiklerinizle deprem, afet, kaza aninda hem hayatta kalmaniz hem de diger insanlari hayata baglama sansiniz artiyor.

  • a340  (21.02.19 08:04:19)