İstanbul'da deprem olma ihtimali

"Büyük İstanbul depremini tetikler mi?" cümlesi bana da gına getiriyor her seferinde, ama biraz önceki depremi ben de hissettim. İstanbul'dayım.

Bir uzman 8 büyüklüğünde deprem olacak demiş.

eksisozluk.com

İstanbul'da büyük bir deprem olacağını da biliyoruz.

Lan şu an İstanbul'da sis var yani nebilim bana mı tuhaf geldi.
Tırstım açıkçası.
Depremden değil de, şu an deprem olsa ne yaparım bilmiyorum. Çok kötü bir şey, hiç önlem falan almadık. Yarın deprem olmasa da unutup gideceğiz, yine önlem almayacağız ve bir gün o deprem olacak.

Çok kötü değil mi?

Milyonuncu deprem konusunu açtığım için sori

Çok kötü.
İzmir'deyim, oturduğum apartman çok eski, mahalleden fay hattı geçiyor ve ben de tırsıyorum. Hiçbir önlemim yok.
Annem istanbul'da ve istanbul depreminden de onun için korkuyorum.
  • pati  (20.02.19 22:29:56)
Sisle bir ilgisi yok.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (20.02.19 22:52:56)
Sisle ne alakası var yav.

Habire çıkan felaket senaryolarından biri işte, sözlükçüler de sosyal medya ahalisi de atlamıştır tabi her zamanki gibi.

Kötü tabi ama çok da kafama takmıyorum açıkçası, yarın bir trafik kazasında da ölebilirim mesela.
  • twq  (20.02.19 23:08:25 ~ 23:26:44)
sisle mantıken bir alakası yok arkadaşlar zaten. :) ama 99 depremi için hani gökyüzü yıldız doluydu derler ya, o hesap.

  • dont eat me  (20.02.19 23:13:29)
adam uzman değil astrolog gibi bir şey, gezegenler dizilince deprem olacak diyor sadece. istanbul'da değil dünyanın herhangi bir yerinde olabilecek bir şey.

  • aati kya khandala  (20.02.19 23:13:46)
Hayir istanbulda bir deprem olacağını bilmiyoruz.

99 depreminde gokyuzunun yildiz dolu olmasi elektriklerin gitmesi yuzundendi yalniz:)
  • stavro  (20.02.19 23:23:24 ~ 23:24:06)
İstanbul’da önümüzdeki 12 yıl içinde 7 üzeri bir depremin olacağını kesinlikle biliyoruz. Geciktiği her sene şiddeti artıyor.

  • limondanhallice  (21.02.19 00:44:03)
ihtimali diye birsey yok, olacak. ne kadar erken olursa o kadar iyi cunku bina yapi stogunun kalitesinin pek degisecegini zannetmiyorum, kentsel donusume giren binalari da langir lungur yapiyorlar, bir avantaji beton kalitesi daha iyi, perde duvar falan var ama bina statiklerinin hala cok saglikli oldugunu dusunmuyorum. cikmalar falan zaten dert. ben olsam istanbul'da cikmali binaya izin vermem...

  • cooperr  (21.02.19 00:55:52)
eee olmadı seneye 21 şubatı bekleyelim o zaman.

  • goodboy3456  (21.02.19 18:25:40)
Bundan 12 yil omce de ayni sey soyleniyordu.
Gercek su ki bunu soyleyebilecek bir teknoloji henuz yok. Meteoroloji gibi degil bu.

  • stavro  (21.02.19 19:02:40 ~ 19:04:53)