Kondisyon ve vücut geliştirme crossfit nasıl olur.

İlk beş dk hafif tempolu ip atlıyorum ısınma amaçlı. Bench pres'den önce yine ısınma amaçlı 10-15 sinav çekiyorum. 5*5 sistemi ile çok ağır olmayan her bölgeye özel tek antrenman yapıyorum. Göğüs omuz sırt biceps bacak. Antrenman bitimi ip atlıyorum kardiyo için. Ardından dinlenip 10 tane falan burpee yapıp bırakıyorum. Ağır kilolar ile çalışmıyorum. Amacım hem zayıflama hemde kondisyon kazanmak eh birazda şekillenmek. Yağ oranim en fazla % 30. Antrenman orta ile ağır arasında benim için. Eklemem yada çıkarmam gereken birşeyler var mı? Koşu bandı, bisiklet vs yapmıyorum sadece ip atlıyorum.

Ağır kilolar ile çalış. Triceps karın ve kalça da çalış.

  • diffarentiationation  (20.02.19 12:22:17)
5x5 sistemi agir kilolar icin uygulanan bir program. Illa agir calismayacagim diyorsaniz tekrar sayisini arttirin. Amac kasi zorlamak, kas zorlanmadan gelismez.

Her bolgeye ozel programdan kasit her gun baska bolge calistirmaksa compound egzersizlere yonelin.. Bench press disinda deadlift shoulder press squat gibi egzersizler yani.

Ip atlamak cok guzel kardiyo. Ac karna yapmaya gayret edin kardiyoyu.

Diyetten bahsetmemissiniz hic. En az idman hatta daha onemli oldugunu asla unutmayin. Kotu bir diyeti ne dunyanin agirligiyla ne ip atlayarak notrleyemezsiniz.

Youtube da cook guzel videolar var, burda bir arnold abi var onun bir kanali vardi sanki. Bulursam atayim linki, guzel guzel acikliyor her seyi.

Burda yazilan cevaplar ne kadar kapsamli olursa olsun sizin okumaniz izlemeniz lazim aklinizda bazi seylerin oturmasi icin.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (20.02.19 12:23:04)