Kolay Kahve?

Nescafe gibi granül kahveler çok sağlıksız olduğunu henüz yeni öğrendim. Fakat demleme kahve yapmak için gerekli malzemeleri alacak durumum yok.

Nescafe gibi pratik ve ucuz ama onun kadar da sağlıksız olmayan bir kahve içmek mümkün müdür? Ya da filtre kahve demlemek istesem bunu ucuz french presslerle yapabilir miyim?

Ben filtre kahveyi süzgeçten geçirip içiyorum. French bilmemnesiz olmaz diyenler biraz şey bence.

  • diffarentiationation  (19.02.19 23:07:16)
urun.n11.com

bu tür şeylerden alın. bardağa koyun. 5 dk'da hazır. hem de 10-15-20 tl. az iyisi 20tl. kötüsü 10 tl. online almayın. her yerde.. hatta bim a101 de bile var.
  • i dont know i dont care  (19.02.19 23:07:26)
filtre kahve makinesi 80 lira sıfırı. içilebilir lezzette en ucuz ve temini en kolay kahve jacobs, onun da 500+500 gramlığını 32 liraya mı ne satıyorlardı bi markette. daha kolayı yok. french press zahmetli.

eğer bu makineyi alacak dahi paran yoksa o zaman açık granül kahve tüketeceksin kilosu 35 liradan.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (19.02.19 23:07:37 ~ 23:13:01)
french bilmemnesiz olmaz demiyorum ama daha hafif olur. poşet çayı erken çıkarmak gibi :)

  • i dont know i dont care  (19.02.19 23:07:58)
French press Bim'de bile satiliyor. 15 liraya iki tane alirsiniz.

  • Traveller  (19.02.19 23:08:33)
espresso potlar'dana alabilirsin gerçi frnech press de o fiyat.
bez süzgeç yap kendine, filtreyi evde demleyip süzdür.

  • jimjim  (19.02.19 23:09:07)
french pressle dene. beğenirsen ve zor gelmeye başlarsa makine alırsın.

  • sutlu nescafe  (19.02.19 23:26:21)
french press kullanabilirsin(ben kullandım) ama sonra daha fazlasını istedim. normal değeri 200 tl olan bir electrolux filtre kahve makinesini indirimleri takip edip 150 tl’ye aldım. şu an çok memnunum.
tavsiyem french press kullan 1-2 ay. ardından para biriktirip makine al. emin ol buna değecek.

  • steve rogers  (19.02.19 23:38:52 ~ 23:40:07)
Hepsinden farklı bir cevabim var. Ben bardağa koyup suyu döküyorum. Biraz karıştırıyorum. Bir süre sonra kahve çöküyor. Ayrıca granül kahve içeceğinize türk kahvesi alabilirsiniz. Onu da bu şekilde yapıyorum. Tad olarak bence fark etmiyor. Türk kahvesi a101de kahve dünyası markası var. Tadı diğerlerinden iyi. Abdullah efendiden ise fiyat olarak daha uygun.

Migrosta tchibo'nun filtre kahvelerini 12 liraya almıştım 250 gr. Yılbaşında indirimdeydi. Bu tarz indirimleri takip etmek gerek.
  • uzaykonsolosu  (19.02.19 23:46:46)
Ucuz french presss iyidir kahve dünyasının kahve tadını da seviyorum

  • photo85  (19.02.19 23:55:32)
uzaykonsolu stayla +1

hatta şu anda içiyorum. kaşıkla karıştırınca köpük bile oluyor.
  • alperz  (20.02.19 07:22:16)
oncelikle granul kahvelerin cok sagliksiz oldugunu dusunmuyorum. seker ve krema icerenlerin haricindeki sade kahve granulleri normal kahveler kadar sagliga yararli maddeler iceriyorlar. yani 3'u 1 arada haricindeki hazir kahve granullerinden o kadar korkmaniz gerekmiyor.

alternatif olarak da arkadaslara katiliyorum. french pressle ugrasmaktan ziyade filtre kahve makinesine yonelmeniz daha iyi. ama sicak suyla karistirilan cekilmis kahveleri suzerek de icebilirsiniz. miktarini damak tadiniza gore ayarlayarak cok da fena olmayan bir tat yakalayabilirsiniz ucuza.
  • tanaka  (20.02.19 08:00:27)
kahhve.com

su seti alıp dene beğendiğinden devam edersin.
  • mikahakkinen  (20.02.19 10:03:40)
poşet filtre kahve bulun.

  • babilbaligi  (20.02.19 22:29:57)