Şeyhlere inanıyor musunuz?

Baştan söyleyeyim ben inanmıyorum. Ama çevremde öyle olaylar oluyor ki inanmamak elde değil. Dün arkadaşımın başına gelen olay mesela. Bir arkadaşı için şeyhe gidiyor. Yolda tesadüfen başka bir şeyhe denk geliyor. Adam çocuğun kafasına dokunuyor, ne sorunu varsa tık söylüyor. Bunu gören arkadaşım da şeyhe bana da bak diyor. Benim de sorunlarımı söyledi diyor. Sonra da okunmuş su verip yolluyor. Nasıl oluyor bu?
Dini inancım olsa kendim de sırf meraktan gidicem de yanına, korkuyorum işte.

Müslümanım. Bu şeyhler neden dünyanın her tarafındaki zulümlere, Türkiye'deki cinayetlere, tecavüzlere ve hatta söylendiği gibi depremlere engel olmuyor o süper güçleri sayesinde? Bu adamlar böyle olağanüstü güçlere sahipse neden bunu Allah yolunda değil de bir nevi artistlik yapmak için kullanıyor? Fetullah Gülen için de zamanında herkes böyle "mübarek insan, dokunduğu iyileşiyor" falan diyordu. İşte tam da bu ve bu gibi sebeplerden dolayı Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz.

  • sys coyg  (18.02.19 09:42:20)
inanmıyorum. bu anlattıklarına inanan david copperfieldin uçtuguna da inanır

  • dafuq  (18.02.19 09:43:34)
Ben de tesadüfen yanımda olan birinin kafasına dokunup gelecek kaygısı taşıdığını, saçlarında seyrelme olduğunu ve bunu önemsediğini, düzenli hayat yaşamak istediğini ama kendini bunun için yeterince zorlamadığını, erken boşalma probleminin olduğunu vs söylesem %98 tuttururum.

  • insomnia  (18.02.19 09:48:21)
Ben 1 yil nizamiyede nobet tuttum, 10 metre yanima yaklasanin meslegini,memleketini, medeni durumunu,egitimini tahmin eder hale gelmistim.

  • acemi  (18.02.19 09:51:06)
Inanmiyorum ayrica bir arkadasi icin "seyhe" giden biri manipule edilmeye musaittir.

  • unabomber  (18.02.19 10:15:49)
yazık, ne hayatlar var.

  • sir gawain  (18.02.19 10:19:59)
Orası nasıl bir yer ki, elini sallasan şeyhe çarpıyor :)
Bazı esnaflar vardır, adam insan sarrafı olmuştur. Bu şeyhler de kurt esnaf. Sattıkları da din.

  • herhaltibiliyoring  (18.02.19 10:28:17)
İnanıyorum. Bu şeyhler iblisi bile dize getiriyorlar çocukların sorunları ne ki bunun yanında!

www.youtube.com
  • iwasbornonamountainside  (18.02.19 10:43:07)
Kaynim falciya gitti kadin her seyini bilmis abi inaniyom ben.

  • stavro  (18.02.19 10:54:16)
@herhal şu an bulunduğum yer şeyhlerin baya çok olduğu Bi yer. Elini çarpan denk geliyor yani.

Şeyhin bildiği şeyler sizlerin bahsettiği falcıların bildiği şeylerden değil. Özel konuları bilmiş baya.
  • valarmurgulis  (18.02.19 11:59:36)
açıkçası hepsinin soytarı olduğunu düşünüyorum

bonus: www.youtube.com
  • basond  (18.02.19 12:06:33 ~ 12:11:17)
şeyhi bilmem ama bunu kahve falına bakmak gibi algıla.

adam hakkındaki şeyleri bilebilir ama bu onun şeyh olduğunu göstermez.

eksisozluk.com
  • qobel  (18.02.19 17:27:23)