dolar cinsinden faiz alabilir miyim?

5.60 dan dolar almıştım enpara üzerinden dolar şu an 5,27 .. ben enpara'da bulunan doları bozdurup ya da bozdurmadan dolar üzerinden aylık faiz alabilir miyim?

5k dolarım var

Alabilirsin. TL USD EUR sekmelerinden inceleyebilirsin.

www.qnbfinansbank.enpara.com
  • angelus  (17.02.19 19:13:26)
durduğun kabahat.

  • adivar  (17.02.19 19:14:30)
Evet alabilirsiniz ama miktarı çok düşük malesef. 20k sadece 50 dolar veriyor aylık.

  • Fritz-X  (17.02.19 19:18:30)
@angelus önce 5.60'den aldığım doları bozdurmam lazım sonra faiz'e koyabilirim di mi? yoksa bozdurmadan faiz'e koyabilir miyim?

  • ayseee  (17.02.19 19:28:45 ~ 19:29:11)
Yok hayır doları bozmak zorunda değilsin. Hesaplar sekmesinden vadeli hesap aç bölümüne gel, paranın alınacağı hesap bölümünde okla pencereyi aç, dolar hesabını seç, paranı aktar, aşağıdaki faiz oranları zaten otomatik olarak döviz faizine döner, oradan devam edersin.

  • angelus  (17.02.19 19:40:26)
Dövizde al sat yaparak kar yapmak gibi bir amacınız varsa döviz vadesi çok akıllıca bir şey olmaz. Dolar özelinde konuşmam gerekirse trump'ın ve erdoğan'ın ağzından çıkan bir cümle ile 60-70 kuruş artarken 2 saat sonra başka bir cümleden dolayı eski yerine gelebiliyor. Vade süresi içinde olması durumunda bu gibi ani değişimlerde reaksiyon gösteremeyeceğiniz için yerinizde saymış olursunuz. Vadeden 1 ayda alınacak getiriyi 1 saatte alabiliyorsunuz yeri geldiğinde. Şahsi görüşüm budur. Siz yine de bana uymayın :)

  • desdenova34  (17.02.19 21:21:56)
Yaklaşık 1650 tl zararın var.
TL'ye çevirirsen, 4-5 aylık faiz ile ana paranı yerine koyarsın.
6 aylık getiri zararın yine var.
Tavsiyem varsa tl, ortalamayı düşürmek için tekrar alım yapın.

Türk lirası değersiz olduğu sürece dolardan korkmayın.
Sadece biraz sabırlı olun.
  • lemon cake  (18.02.19 05:56:34)