Harflerin Yerine Degistirerek Kufur

Online uzerinde mesela bir kufru eksik ya da harflerin yerini yanlis yazarsak cezayi durum devam ediyor mu?

hiç bir şey yazmasanız bile ediyor.
orada o sansür tamamen "ahlaki"

mesela "ben senin ananın a..." yazdınız. bundan bile ceza alırsınız. çünkü hakaret suçunda kasıt unsuru vardır. mesela birine ne kadar kaz kafalısın dediniz. karşı taraf bunu hakaret olarak algılarsa yine ceza alırsınız.
tam tersi olarak da.. örneğin birisine ananı sikeyim dediniz. o kişi bunu umursamadı. o kişi dışında kimse şikayetçi olamaz bu konuda. yasa ile korunan kişler hariç (atatürk ve dini inançlar konusu yani)
  • i dont know i dont care  (17.02.19 17:15:12)
anladım. peki mesela ekside galiz kufur eden birine ayni yazdigini gondersek ne oluyor?

ben sikayet etmedim diyelim ama adam ederse ben mi ceza aliyorum mahkemede?

ona bir sey oluyor mu peki ben de karsi dava acsam sonradan?
  • Jeckson  (17.02.19 17:23:18)
bu kısmından emin olmamakla birlikte durum iletişimin tüm içeriğine göre karar veriiliyor olabilir.

ve fakat adam küfür etti diye sizin de etmeniz gerekmez ki :)
ben aferin yazıp engelliyorum. daha fazla delirdiklerine eminim bundan :)
  • i dont know i dont care  (17.02.19 18:00:10)
hahaha evet uslubu bozmamak gerekiyor. ben cogunlukla cevap dahi yazmam

ama bazen insan sıkılınca kufru basasi geliyor
  • Jeckson  (17.02.19 18:12:58)
işte o riskli. troller falan umursamayabilir. ama karşıdaki troll değil de gerçekten sorunlu biri olabilir. bir de troll de olsa kalkıp dava açacağı tutar. dert olur. o yüzden çeşitli hafif hakaretler (cahilsiniz vs gibi) şeyler demek yeterli. sonra da engel. en güzel engel. çünkü cevap veremediği için içi içini yer :D)

  • i dont know i dont care  (18.02.19 17:25:41)