French press gurulari

Feench presste kahve yaparken, once kahveyi koyuyoruz, ardindan biraz yuksridan kahve ve suyu kopurtecek sekilde sicak suyu ilave ediyoruz,,
Simdi

Bu asamadan sonra kahvenin sicak suyun icinde homojen sekilde dagilmasi icin kasikla karistiriyormusunuz? Yoksa oldugu gibi birakip demlenmesini mi bekliyorsunuz?

Ben simdiye kadar suyu koyup (karistirmadan) kahve yukarida kalicak sekilde beklemistim, acaba dogru mu yapiyorum sizler nasil yapiyorsunuz diye merak ettim

Ben karıştırmıyorum, biraderim karıştırıyor, ikimiz de memnunuz kendi yaptığımız kahvelerden.

  • angelus  (17.02.19 13:08:09)
Tahta bir kaşıkla karıştırmanız gerekir, metal kaşık kullanırsınız kahvenin aromadılejiglsjegndkslaık ....

şaka yapıyorum, karıştırıp karıştırmamakta ben bir fark görmedim.
  • aylakadam  (17.02.19 13:15:21)
Yıllar önce ahşap ile karıştırılması gerektiğini okumuştum bir yerden o yüzden tahta adana çubukları ile karıştırıyorum

  • goodman  (17.02.19 13:15:34)
Kahveyi koyuyorum, french press'in 1/3'üne gelecek kadar su koyuyorum. 1 dakika bekletiyorum. Sonra kalanına suyu ilave edip kaşıkla aşağıdan yukarıya 2 kez karıştırıyorum. 4. dakikada hazır oluyordu.

Ama french press resmen hamallık abi ya, temizliği ayrı dert, beklemesi ayrı. Bir tane Dripper al, filtre kahve yap mis gibi hemen hazır.
  • malheiros  (17.02.19 13:21:18 ~ 13:21:39)
youtu.be
Bu linki takip edin üzmez:)

  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (17.02.19 13:47:34)
hadi kahveyi ahşapla karıştırdık tamam.

ee filtre kısmı paslanmaz çelik, ahşapla karıştırıp ahşapla filtre edemiyorsak, filtresiz içmemiz lazım o zaman, o zaman da filtre kahve olmaz.

sabah sabah bi ton karmaşa oldu bak şimdi.
  • killerbee  (17.02.19 14:16:43)