işyeri sorunsalı

bi iş arkadaşım, çok severim işini de düzgün yapar, ama son 4-5 defadır kendi yapması gereken şeyi sürekli benden istiyor. ilk seferinde yardımcı olmak için yaptım ama sonraki istemelerinde önce zamanım yok ben de şunu yetiştiriyorum gibi geçiştirdim son 2-3 seferde de artık direkt olarak bu senin departmanın sorumluluğu dedim yüzüne karşı. bunu demiş olmamam rağmen hala aynı şeyi istemeye devam ediyor ve tavırları tuhaf bir şekilde ben yapmayı kabul etmedikçe giderek agresifleşiyor anlamadığım bir şekilde. ortamı bozmayı istemiyorum ama sanki işler kontrolümden çıkmaya başladı gibi. yüzüne direkt söylemiş olmama rağmen benden iş istemeye devam etmesini bir türlü anlayamıyorum. arkadaşlığa da zarar vermeden güzel yollu nasıl çözülür bu durum? var mı yapıcı bir fikri olan?

edit: kendisi üstüm değil ve pozisyonlarımız aynı.

aranızda bir ast üst ilişkisi veya kıdem vs olayları var mı?

bede, sanki senin üzerindeymiş gibi davranıyor algısı uyandırıd yazdıklrın. mesel müdür gelir altındaki bir çalışana bir iş verir. onun gibi. öyle bir pozisyonda değilsiniz sanırım. ama o bunu yapmaya çalışıyor olabilir.

bunu geçtim. arkadaşında açık açık neden söylemiyorsun ki zaten? demişsin ama anlamamış. "bana ne abi ben niye yapayım bunu" de gülüp git.

arkadaşlık da bir yere kadar. olmuyorsa yemişim arkadaşlığını.
  • mahone  (16.02.19 23:56:01)
tavrı nasıl agresifleşebilir ki? üstün değil veya senin yapman gereken bir işi söylemiyor ise agresifleştiği anda tepki ver-meliydin- bu tarz konularda "sarı öküzü vermemek" önemli. onun dışında üstlerinden biri biraz gazlamış olabilir mi arkadaşı? gelecekte bir terfi veya sen iyisin sorumlu sensin babında gayri resmi bir konuşma yapılmış gibi hissettim.

  • unabomber  (17.02.19 06:29:49)
yanlış anlaşılma gibi anladım anlattıklarından.

çok seviyorsun demek ki düzgün biri. işini de düzgün yapar, iş kakalayacak birisine de benzemiyor. tamam.

acaba sen onun departmanının sorumluluğu derken o da o işin senin departmanının sorumluluğu olduğuna inanmış olabilir mi? bence bi yaz, abi gel bi kahve ısmarlayayım de. sonra durumu anlat güzelce. ya şu işi benden istiyorsun ben yardımcı olmak için sen çok sıkışıkken yaparım ederim de normalde sizin iş değil mi yav? falan de.
  • metrobus yoluna kacan angus  (17.02.19 11:11:38)