Burcu üniseks bir isim midir?

Az evvel sözlükte üniseks isimler başlığını görünce aklıma geldi: Burcu üniseks bir isim mi? İlkokuldaki öğretmenim yoklama alırken hep "Burcu, oğlum" derdi, daha önce Burcu isimli bir erkek öğrencisi olduğu için dil alışkanlığı olduğunu söylerdi. Bir de 90'larda adı Burcu olan bir erkek söz yazarının/bestecinin varlığını hatırlıyorum hayal meyal ama şimdi gugıllayıp bulamadım. Cidden Burcu eskiden erkek ismi miydi?

Burcu adında bir erkeğe hiç denk gelmedim

  • gazozailacatmauzmani  (16.02.19 01:32:39)
evet,
burç-burcu çoğunlukla erkek adıymış.

  • jimjim  (16.02.19 01:51:49)
erkek olarak

2 tane meral
1 tane sevinç
1 tane ceren taniyorum. bence gayet olabilir.
  • balik kraker  (16.02.19 02:27:54)
Hiç denk gelmedim ama Burçin kesinlikle uniseks

  • pilav  (16.02.19 02:36:14)
Burcu diye bir erkek hayatımda görmedim duymadım.

Ama Ece adında erkek oluyorsa Burcu da vardır. Büyük konuşmiyim.

editto: ece=kraliçe sonuçta. ece diye erkek mi olur yav?
  • dont eat me  (16.02.19 02:38:35 ~ 02:39:31)
erkek ÖYKÜ SU ile tanışmış, inanmamış kimliğini gösterince inanmış biri olarak erkek ismi her şey olabilir bence.

  • makarnavodka  (16.02.19 02:44:25)
Uniseks olabilir ama çoğunlukla erkek falan degil kesinlikle. Millet paralel evrenden bildiriyor galiba.

Burcu gormedim ama Burçin ve Ozge gordum.
  • stavro  (16.02.19 10:00:41)
olmamalı, olmasın! çok garip kafaların ürünü +1
en fazla nurcan diye erkek tanıdım. burcu, sevinç, ece vs hiç duymadım.

@dont eat, adı ece olan erkek mi var, şaka mı bu?? ne olur kötü bir şaka olsun :(( en güzel kız ismini tutup da erkek çocuğa koymak niye :(( anne-baba adayları, yapmayın böyle şeyler.

edit: ece ayhan'ı hatırlatan arkadaşa teşekkürler. günlük hayatımda karşılaşabileceğim bir erkek ece'den ötesini düşünmeden yazmıştım.
  • pati  (16.02.19 10:39:54 ~ 10:58:22)
emel bey var.

  • ground  (16.02.19 10:57:41)
Burcin kesinlikle uniseks de burcu duymamistim.

  • kuehles blondes  (16.02.19 12:21:13)
cocugun gelecegiyle oynamayin

burcu kiz ismidir,
  • exlibris  (16.02.19 14:55:40)
Olcay, hikmet, kamuran, ismet, muzaffer, deniz, onur, Yaşar, Ayhan, Dursun, Ümit, Özgür, İlhan, Hikmet, Yüksel, Özcan, Fikret, Cihan, Şerif, Servet, Yücel, Sefa, Hidayet, Sezer, Saffet, Güngör, Durdu, Günay, Ömür, İlkay, Kudret, Satı, Şenel, Elvan, Seyhan, Zülfü, Muhterem ve Güner benim bildiğim unisex isimler fakat cansu, ışıl, bade falan koymayın erkeklere, yapmayın etmeyin. Eskiler bi bok yemiş siz yemeyin, akıl var izan var.

  • insomnia  (18.02.19 09:39:58)
burcu kiz ismi. benim kizim olsa adini ahmet koysam, bu ahmeti kiz ismi yapmayacagi gibi burcuyu da erkek ismi yapmaz. uniseks de yapmaz. sadece bir aile ogluna kiz ismi vermis olur.

  • jimicik  (18.02.19 10:29:36)