Göz numarası ve gözün iri görünmesi sorunsalları

Gözlük no'm, yaklaşık 4-4,75'ken, geçen ölçtürdüğümde 1 sene sonra 6-6,50 (L ve R harfi) çıktı. acaba ölçümde hata mı yapıldı yav? böyle bir ihtimal var mı?

gözlüğü kaybettiğim için eskiyi kullanıyorum o da 3.75 4.50 falandır ve rahat bi şekilde okuyorum.

ben şimdi yeni numaraları takarsam gözlerim eşek gözü olmağa doğru gidecek, gözlükçüye "sen şunu 4.50 5 yap" desem yaptırır mı? dediğim gibi lise gözlüğünü takıyorum şu an ve gayet net görüyorum abi.

eğer cevap yaptırmaz ise, bu kalın camlar için nasıl bir çerçeve tipi önerirsiniz? teşekkürler

Camlara inceltme yaptırıyor musunuz bilmiyorum ama benim göz numaraları da sizinkilere yakın.Miyop-hipremetrop ve astigmatı aynı camda yaptırıyorum. %55 mi yoksa 1.55 mi öyle bir inceltme oranı var,cam markasına ve göz numarasına göre değişiyor oranlar.Bu şekilde yaptırınca gözler büyümüyor,önceden inceltmesiz camlarla gözler dediğiniz gibi görünüyordu.

  • arenas  (14.02.19 18:55:42)
Benim de göz numaram bir keresinde öyle artmıştı, sonra hafif oynamalarla düştü. Doktor gençken böyle oynamaların normal olduğunu söylemişti.

Camlar ise artık inceltiliyor bayağı, o eski kavanoz dibi gibi camlar yok. Tabii cam inceldikçe fiyatı da artıyor, aklınızda bulunsun.
  • wish i could find a way to disappear  (15.02.19 04:12:51)