İntikam duygusunu hafife alma

>> Birinden sağlam bir kazık yedim. Şu an kazık atan kişi kazık attığının çok iyi farkında fakat umursamıyor. Çünkü daha önce tam olarak kazık değil de beni sinir eden durumlar yaşandığında bela olmayacak, intikam peşinde koşmayacak bir profil çizmiştim.

Sanırım bu profile güveniyor ve hafife alıyor. Aslında intikamla uğraşamam diyordum fakat bir şey yapmayacağıma dair bu güveni ve bu yüzden beni küçümsemesi çok fazla canımı sıkıyor. Bu sefer bela olayım diyorum? Ne dersiniz?Resmen bam teli atmasının da ötesine geçtik. Ben anlamıyorum ya bu tarz bile bile pislik yapan insanlar bi yerde böyle psikopat bir tipe denk gelmeyi hak ediyorlar gibi geldi bana. Yalnız intikam almaya kalkarsam bende zarar görücem muhtemelen ve sucsuz insanlarda zarar görecek. Nasıl yenicem bu duyguyu?

Kardeşim mevzu ne anlatta ona göre yorum yapalım. Ne kazığı attı sana borç para mı taktı? Sevgilin mi aldattı elinde çıplak resimler var intikam alcam mı diyosun?

Her durumda boşver intikamı sebebi söyle yapman gereken hakkında fikir belirtelim.
  • Boris  (13.02.19 20:39:18)
Benim en buyuk intikamim zamandir. Birakirim zaman ona en buyuk darbeyi vurur zaten. Sal gitsin ne ugrasican. Bir de hayatinda tutma soyle insanlari. Baktin canini cok sikiyor sinsi sinsi intikam al. Belli etmeden , zarar görmeden, zekice ve kurnazca.-Büşra Ziyagil

  • jetfadılınannesi  (13.02.19 21:17:48)
Bilmediğiniz konuda yarışa girerseniz kaybedersiniz. En basiti, kafaya takıp vicdan muhasebesi yapar hale gelebilirsiniz.

Bunun dışında yaoilmasingereken şey için tavsiye vermeyeceğim, tamamen insanın kendi kişiliği ile ilgili bir şey.
  • kisa  (13.02.19 22:25:46)
Her ne olursa olsun detayiyla ilgilenmiyorum. Eline yuzune bulastiracagindan eminim. Hapishsnelerde %80 intikam duygusu pesinde kosanlar var. Otur dusun ve olanlardan ders al. Inan hepsi geciyor. Az bi iz kaliyor.

  • tunaktunaktun  (13.02.19 22:33:30)
dostum ayrıntıyı mesaj at, birlikte plan yapalım. intikamı severim. hele içinde hafife alınma varsa bayılırım.

  • ayaklibalik  (14.02.19 09:33:31)