Özelleştirilen fabrikaların kapanması sorunu.

merhaba dostlar
Kafama birşey takıldı, haberlerde gördüm. Eskişehirdeki seka kağıt fabrikası 3 milyon bedelle özelleştirildi 3 yıl sonra kapandı şeklinde bir haber var.

Özellesti demek, burayı bir özel şirket satın aldı demek. Buraya para bağladı, bu fabrikadan bir gelir beklentisi olması gerekmez mi?
Sarıalan adam fabrikayı kapatınca ne karı oluyor.
Bahsi geçen fabrikanın arazisine yıllardır atıl ve boş duruyor. ayrıca bom boş bitarlanin içerisinde bir fabrika arazisi de değerli olamaz. Nedir bu işin sirri?

Şeker fabrikalarında da aynı işin yapıldığını unutmayalım.

  • melonsucker  (13.02.19 20:06:30)
abi Türkcenizani.

Bu enayiler fabrikaları satın alıp neden kapatıyor. Zarar etmiş olmuyor mu bu işten kazancı nedir diye merak ediyorum
  • graywolf  (13.02.19 20:17:00)
satilan fabrikalarin arazileri satis bedellerinden kat be kat daha yuksek. atiyorum 3 milyona ozellestirilen fabrikanin arazi degeri 20 milyon, icindeki makineler 10 milyon vs vs..kisaca, devletin icinin bosaltimasi (soygun).

  • ubi dubium ibi libertas  (13.02.19 20:23:54)
Fabrikanın sahip olduğu techizat ve stokları elden çıkartıp o parayı çıkartıyorlar merak etme :)

  • talasas  (13.02.19 20:24:06)
ayrica, bu fabrikalarin satilip kapatilmasinda amerika'daki seker surubu ureticilerinin parmagi da var. klasik kapitalist taktigidir bu. amerika'dan bu seker fabrikalarina bir rakip var, bu firma ya kendisi satin aliyor ya da baskasina aldiriyor ve en son kapatiyor fabrikayi, cunku kendi ulkesinde ayni seyi ureten fabrika var. sana buradakinden daha pahaliya ithal ettirecek. turkiyedeki pancar sekeri yerine seker surubu dayiyacaklar piyasaya..zaten aldiginiz urunlerin paketlerinin arkasina bakin, coktan basladi bu olay..

  • ubi dubium ibi libertas  (13.02.19 20:29:09)
Bir şeker fabrikası 500
Milyona satıldı hangi malzeme o kadar parayı çıkartır? Konyanın arazisi en fazla kaç para tutar? Saçmalık.

  • melonsucker  (13.02.19 20:30:06)
ulkedeki ekonomik krizden kaynakli olabilir.

  • Leonardo~Da~Vinci  (13.02.19 20:49:14)
/dışgüçlermodeon/ bugün foxta seka haberini izlerken aklıma geldi. ulan bu dış güçler bu fabrikaları sırf ülkeye zarar vermek için mi alıp alıp, kapatıyorlar. /dışgüçlermodeoff/

  • scudman1  (13.02.19 21:57:38)
Devlete degil de ozel fabrikalara bak daha dogru rakama ulasirsin.

Calismayan uzel fabrikasi 500 milyona satiliyor.
Seka 1 milyon dolara satildi.
Bana verseler ben bile su halimle o parayi toplar alirdim.
Hangi bankaya gitsen o parayi sak diye onune koyar cunku 100 kat kar edeceksin.

Ardanin villasi bile 15 milyon euro.
  • acemi  (13.02.19 21:58:07)