Ekşisözlük’ün iyiden iyiye bozması

ben mi yeni jenerasyonu yakalayamıyoum yoksa her geçen yıl daha vasıfsız bir nesil mi geliyor?
Güncel başlıklardan birkaç örneği ele alalım;
-sahip olduğun arabayı söylemeden anlat
-kavgaya çağırılabilecek ünlüler
-0532 2xx’li hattın verdiği güven
-osururken ses çıkmasın diye ne yapmalı
Böyle saçma sapan başlıkların altında binlerce amaçsız entry. Okuyana da yazana da hiçbir şey katmayan, laf salatası muhabbetler.

Size de böyle geliyor mu?

yazar seçme kriterlerinden kaynaklanıyor bence. 10 entry yerine en çok favlananlar arasından yazar alımı yapılsa daha düzgün içerikler yazanlar ortaya çıkar.

  • scudman1  (11.02.19 20:34:20)
(bkz: 1 temmuz 2004 karnımın acıkması)

gereksiz başlıklar hep oluyor zaten. ben python, öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler,mesleki bir kaç başlığı vs takip ediyorum, her girişimde oralara entry girilmiş oluyor okuyorum gerekirse yazarına yazıyorum konuşuyoruz fikir alışverişinde bulunuyoruz. ekşiyi böyle kullanırsanız gayet faydalı ve güzel olduğunu görürsünüz.

twitter-instagram gibi deli saçması yerlerden kat be kat daha faydalı emin ol.
  • avatar is back  (11.02.19 20:35:59)
Yazar secme kriterinden kaynaklaniyor evet. Adam gibi 10 entry girip formati anlayan ve uygulayan yazarlar arasindan alim yapsalar daha duzgun icerikler yazanlar ortaya cikar evet.

  • bos gezenin bos ustasi  (11.02.19 20:36:18)
çoktandır böyle hatta yaklaşık bi 7 -8 sene önce terkedenler oldu ekşiyi bu yüzden. son 5 senedir iyice boku çıktı ama avatar is back nickli arkadaşa katılıyorum. alanında tek olması bakımından hala ekşiye muhtacız ve hala bilgi edinebiliyoruz o yüzden hala faydasını görebilirsin. gözünü aptal başlıklara kapatıp sadece ilgilendiğin başlıkları takip ederek bunu yapabilirsin ben de öyle yapıyorum.

  • camene87  (11.02.19 20:41:28)
ben uzun zamandır pek yazamıyorum bu sebepten.
yani, eskiden bi köpüklü kahve nasıl yapılır başlığına yazsak çaylak oluverirdik, uçanlar olurdu.
dün okuyayım dedim, başlıkta "bebe bisküvisi seven kadın" gibi bir şey yazıyor, eleman "tadını çok sevdiğim bisküvi çeşidi" demiş. başlığı okumamış bile. başlık doğru olsaydı bile, "tadını çok sevdiğim" diye tanım neden yazılır? bu tarz entryler önceden birileriyle dalga geçmek amaçlı yazılıyordu.
biraz inci sözlük tadı alıyorum artık ekşide. "up up" yazan mı, tanımla hiç alakası olmayan sözler mi, gurur-kibir, ne ararsan var.
eskiden de elbet vardı bir şeyler, ama ekşinin kuralları katıydı. sözlük hesabını satmak ne demek? duyuruda hesapların satıldığını görünce şok olup, sormuştum, artık legalleşti mi bu durumlar, diye.

kalite konusunda çok katılardı eskiden. şimdi entryler tanım değilse sıkıntı olmuyor, hesaplar satılıyor. tiyatro gibi özel alanlarda yazılanları kaale alıyorum açıkçası. bir oyun hakkında yazmak için, gidip izlemiş olmak gerekiyor sonuçta.

seneler önce bir entryde, ateist bir arkadaşın dinî bakış hakkındaki yazdıkları beni derinden etkilemişti. şimdi "allah yok yeaaa"lar uçuşuyor. he yok. sen de anana babana isyan eden, mükemmel bi bireysin, uuu ateistsin, süper, deyip kapatıyorum sayfayı.

bu arada belirteyim, 1 Temmuz 2004 karnımın acıkması güzel başlıktı. o zamanlar için yeni bir hamleydi. çok abartmış demeyin, başlığı açan özelinde demiyorum da, ilber ortaylı'nın sakız çiğnemesi olaydır, komşu fadime'nin patlatması değil.
  • lovemyself  (11.02.19 20:53:38)
Bu sitenin konsepti bu zaten, anormallik yok.

  • stavro  (11.02.19 21:06:05)
kalitesizleri elememesinden dolayı oluyor......
moderasyon olsa sözlüğün %90’ı yazarlığının ilk haftasında uçardı.......

abartmıyorum, %90’ı
  • 2 tostos turan  (11.02.19 21:33:36)
Adnan Oktar mevzusu yuzunden(sene 2011 olmasi lazim) birakan saglam elemanlardan sonra duraklama donemine girdi. Moderatorlarin istifasiyla da gerileme donemine.. Twitterin populerlesmesinden sonra da tahtinin sallandigini goren SSG de format mormat yok kafaniza gore takilin anlayisini bwenimseyince tabutuna son civi cakilmis oldu sozlugun. Boka sormasi yeni degil yani.

Zilyon tane alternatifi var artik yahu, yil 2003 degil ki eksiye mahkum olalim. 5 yili askindir girdigim yok, eksikligini hissetmiyorum. Evet yeni nesilin vasifsizligi, vs epey neden sayilabilir tabi ama inci sozluk etkisi de yadsinamaz bence; bu kadar kisa surede bu kalite dususu olmazdi yoksa.. Ha bu saatten sonra da imkan yok duzelmez artik, cok da sey yapmamak lazim yani..
  • twq  (11.02.19 21:53:05 ~ 23:59:31)
cok uzun zamandir bu durumda sozluk ve daha da kotuye gidiyor

  • tahtakafa  (11.02.19 21:54:41)
Neden gündeme bakıyorsunuz?

  • baal  (11.02.19 22:27:01)
Yaklaşık 10 senedir buradayım, her sene aynı geyik yapılıyor. Yapacak bişey yok, değişime ayak uydurmak lazım

  • dinsizin hakkindan gelen imansiz  (13.02.19 16:18:31)