evde vücut geliştirmek mümkün mü?

gerçekten böyle bir şey mümkün mü? bir süre sıkılıp bırakmaktan bahsetmiyorum. işin teknik kısmını soruyorum.

örneğin aşağıdaki gibi bir set alsam ve gerçek anlamda çalışsam. görseldeki bulunan vücudun 3 veya 4. olanlarını yapabilir miyim?

www.hepsiburada.com

www.p90xtr.com

Kaslarının büyümesini sağlayan etken ev ya da salon değil, buralarda kullandığın ekipmanlar, Progressive Overload ve kalori. Bunları ev ortamında sağlarsan evde de olur ama bahsettiğin ekipmanla olmaz tabii.

  • angelus  (10.02.19 13:07:46)
teknik olarak mümkün.

  • manivela  (10.02.19 13:13:01 ~ 13:14:16)
Bench press yaparken ağırlıkları göğsüne yaklaştırman gerekli, eğer sehpa da alırsan (bench sehpası mı neydi) olabilir. Üst ve alt göpüs press yapabilmen için sehpanın açısını da değiştirebiliyor olman gerekli.

  • hybrid427  (10.02.19 14:09:35)
ben 4-5 senedir yapıyorum ve sadece göğüs sıkıntı oluyor. tek sehpa var ama 3 tane farklı eğimli sehpa olması lazım düzgün gelişmesi için.

  • diffarentiationation  (10.02.19 14:13:17)
motivasyonunu korursan -ki bu agirlik kaldirmaktan cok daha zordur- evet mumkun. ayrica decathlon'a bakmani oneririm, daha uygun fiyata o demir yiginlarini bulursun.

  • Leonardo~Da~Vinci  (10.02.19 15:06:59)
Ekmek evde de yapılır ama fırından yenir. Bence vücut geliştirmede böyle.

  • komando kani var bende  (10.02.19 15:14:37)
Ben sadece 2 dambilla hallettim. 3 ay surdu, duyuruya caps atmistim bi ara.
Tabi bir brad pitt'in fayt kilabdaki hali olmuyorsun ama yine de isyerinde omzunu falan minciklayan kizlar oluyor.

Butun olay motivasyon. Ben salona gidince motivasyonum dusuyor. Ne zaman kaydolsam bi kere gittim.
  • acemi  (10.02.19 16:18:46)
teorik olarak mümkün yanlız agırlık setine ek olarak açılı bench sehpası alman gerek artı şayet düzgün iş istersen squat bench için bir ayarlı istasyon lazım www.sahibinden.com şunun gibi. 50 kilo ne squat olur ne bench olur bir süre sonra. tabi birde yere köpük eva malzeme şart agırlıklar ses yapar kısaca mümkün ve masraflı. hemde ciddi yer işgal edecek aletler oluyor. nerden baksan 2 bin lira para harcaman gerek birde motivasyon var ki sorma gitsin. en temizi uygun spor salonu

  • zanutsas  (10.02.19 16:52:25)