emojiler hakkında ne düşünüyorsunuz? kullanma sıklığınız?

bana çok samimiyetsiz geliyor. sizde durum nedir?

ben telefonda da olsam alışkanlıkla :D yazıyorum her ne kadar daha uzun süre alsa da. pek emoji kullanmam. sticker yaptım fotoğraflardan onları kullanıyorum.

  • elorelia  (09.02.19 16:33:26)
Abartılmadığı sürece bir sorunum yok. En çok kafasi karışık olani ve cok fazla çam devirdiğimden olsa gerek tek eliyle yüzünü kapatan kadın emojisini kullanıyorum. Bir de gulmekten gözünden yaş gelen emojiyi anlamsızca itici buluyorum. Niye bilmiyorum:/

  • Amaranta ursula  (09.02.19 16:38:39)
Kelimeler tek başlarına duyguları ifade edemediginde kullanıyorum. İtici de gelmiyor.

  • damla sakızlı dondurma  (09.02.19 16:47:08)
whatsapp'ta kedili olanları çok seviyorum, çok kullanıyorum :) hele pati emojisine bayılıyorum :)

  • pati  (09.02.19 16:58:53)
Ben bayağı sık kullanıyorum. Sanki onları kullanmayınca karışımdaki kişi kızdım, moralim bozuk falan sanıyor eheh. Yüzüm görünmediği için bazen yanlış anlaşılmalar oluyor.

  • i m cool with that  (09.02.19 17:06:27)
valla ben kullaniyorum, duygularimi daha iyi ilettigimi ettigimi dusunuyorum emojilerle.

  • Leonardo~Da~Vinci  (09.02.19 17:12:54)
Yazı ile ses tonunun veremediği etkiyi vermek için iyi bir yöntem olduğunu düşünüyorum ve sıklıkla kullanıyorum.

  • Lanovaromana  (09.02.19 17:14:45)
pek kullanmıyorum bunca sene alışamadım ya. bu yüzden dediklerimi fazla sert algılayanlar oluyor oysa alakası yok. senle aynı fikirdeyim ama biz azınlıktayız.

  • windows95  (09.02.19 17:59:48)
kullanmıyorum. olağanüstü nadir durumlarda ihtiyaç duyuyorum.

  • calucifer  (09.02.19 18:41:31)
hala düzyazı smiley kullanıyorum. bazen lazım. yazıyla ifadeler ve duygular tam aktarılamadığı için smiley denen zıkkım çıktı zaten.

  • alperz  (09.02.19 18:55:14)
Çok kullanıyorum, gerçekten o anki duygularımı yansıtıyor çünkü. Sadece resmi yazışmalarda kullananlardan aşırı soğurum. Hocaya, amire gülen suratlı mail atılmasına alışamadım hala. Buna mukabil emojilerin kendimi ifade etme yeteneğimi azalttığına da inanıyorum. Geçen gün ciddi bir mail yazıyordum; gülen surat koymadığım müddetçe karşı tarafı aşağılıyormuşum gibi oldu mail. Eski nesil eminim ki benim söylemek istediğimi karşı taraf için kırıcı olmadan ve emojisiz söyleyebilirdi.

  • wish i could find a way to disappear  (10.02.19 01:30:54)