avokado 101 (şimdi napiyorduk bu şeyle)

Ilk kez yiyecegim.

1) tam yenilecek olgunlukta oldugunu nasil anliyoruz?

2) tadi en guzel hangi karisimla veya tarifle oluyor? Yumurta diyorlar sanirim en cok.

Tskler

1) dokundugunuzda yumuşaklığı sanki insan derisine dokunuyormuş hissi vermeli(ama daha sert olmali), hava boşlukları olmamali dolu dolu olmali.
2) avokadoyu ezdikten sonra limon suyu ve bir dis sarımsak ezmesiyle karistirirsaniz güzel bir sos olabiliyor.
Ek olarak cekirdegine bicaginizi saplayip cekerseniz kolayca cikartabilirsiniz. Afiyet olsun.
  • hepbiarayisicinde  (08.02.19 22:26:14)
rengi iyice koyulaşacak, kabuğu hafiften buruşmaya başlayacak, bir de parmağınla bastırdığında içindeki etinin ezildiğini hissedeceksin, işte o zaman olmuş demektir. ben çeri domates, peynir, limon ve zeytinyağıyla yiyorum genelde.

  • sir gawain  (08.02.19 22:31:21 ~ 22:32:08)
olgun muz, olgun avo ve kakao rondodan geçirin. çok güzel bir mus kıvamı oluyor. üstünü de kuruyemişle ya da granolayla falan süsleyin. afiyet olsun.

ben kardeşim ve anneme böyle alıştırdım. şimdi kardeşim markette ucuz avokado bulunca kendi stok yapıp kahvaltılarına eşlikçi yapıyor. gururluyum :)

bir de ben yumuşak beyaz peynirle (süzme falan güzel olur) ya da lor ile ezip karıştırıp ekmek üstüne sürüp üstüne de çörek otu serpiştiriyorum. onu da seviyorlar.
  • ruh i tibbiye  (08.02.19 23:04:20)
Avokado+yumurta mantıklı bir tercih..Benim kullandığım tarif şöyle; Avokadoyu labne peynir ile karıştırarak ezin..İçine biraz limon ve tuz ilave edin..Bu arada bir yumurtayı poşe olarak pişirin..Avokado karışımını kızarmış ekmeğin üzerine sürün ve en üstüne de pişmiş yumurtayı ekmeğin üzerine koyunca işlem tamamdır..

  • rockdriller  (08.02.19 23:06:04)
Ezip limon ve baharat sürüp sandiviçlerde tutkal niyetine kullanıyorum

  • photo85  (10.02.19 20:50:02)