istanbul -> eskişehir

iş değişkliği için eskişehir'e taşınsam hayatım nasıl değişir

ikilimi nasıl, 2+1 ev kiraları
trafiği, vakit geçirilebilecek yerleri
başka aklıma gelmeyecek şeyleri

aklıma takılan şey ailemle yaşıyorum ankaradan istanbula gelmek için çok uğraşmıştım zamanında
ama şehirde yaşamaktansa hafta sonları ziyaret daha zevkli oluyor

maddi açıdan yemek+barınma desek 2000 lira zarar yazar en basitinden
1-2 haftada bir ulaşım masrafı da cabası

bu kadar maaş farkını alamam büyük ihtimal
iş değiştirme düşüncesi şu an ki işten memnun olmadığımdan

yukarıdaki arkadaşın söylediklerinin hepsi doğru
eskişehir küçük, insanları sıcak
anadolu üniversitesi, espark yakını evler 1+1, 2+1 ve kiraları çevre illere göre nispeten daha düşük

trafik her şehirde olduğu kadar var. küçük dediysekte büyükşehir olduğunu unutma

vakit geçirebilecek, bir iki park var, avm var, restaurant,alkollü mekan vs çok

genç nüfus çok fazla. çevresi illere göre albenisi yüksektir
  • tamamhosdiyonda  (08.02.19 23:03:40)
Kaç yaşındasınız ve şehirden ne bekliyorsunuz bilmiyorum ama ben Eskişehir’den İstanbul’a taşınan biri olarak Eskişehir’i özlüyorum. Burada iki yılda üç kez tiyatroya gidebildim, her yer etkinlik dolu ama işten çıkıp yetişebilmek, bilet bulmak, sahneye/salona ulaşmak, çıkışta eve dönmek hep sıkıntı. Eskişehir’de şehir tiyatrosu, senfoni orkestrası hem uygun fiyatlı hem de ulaşım her yerden kolay olduğu için bol bol oyun ve konser izleyebiliyordum.

İklim İstanbul’a göre soğuk, çok soğuk. Sözlükte Eskişehir ayazı, Eskişehir soğuğu gibi başlıklar vardı, okumanızı öneririm.

Bence Eskişehir’de yaşamak İstanbul’a göre çok daha huzurlu ve keyifli ama siz ne bekliyorsunuz, o önemli.
  • kobuzchu kiz  (09.02.19 01:06:29)