Hp Laptop, Bios Çökmesi, Teknik Servis...

Arkadaşlar dün HP 250 G6 modeli bir laptop aldım Laptop geldiğinde içindeki parçaların sürücüleri güncel değildi güncellemek istedim o yüzden her şeyi. HP'nin kendi sitesinde sırayla yapıyordum. Sıra BIOS güncellemesine geldi. Keşke hiç ellemeseydim ben bu kadar kritik bir şey olduğunu bilmiyordum. Güncelleme öncesinde lütfen güçten çekmeyin diye belirtti. Ben de buna uydum. Hiçbir şekilde kapatma, güç kesilmesi vs. bir şey yapmadım. Buna rağmen güncelleme işlemi %100 olduktan sonra bir siyah ekran geldi ve bilgisayar orada kaladı. İnat edip hiçbir şekilde tuşa basmadım ama iki saat orada kalınca mecburen power tuşuna uzun basıp kapattım. Şimdi bilgisayar açılırken siyah ekran geliyor, fanlar çalışıyor ama hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Birkaç yöntem denedim bilgisayar açılırken windows tuşu ve b'ye basmak gibi, hatta bir flasha bios dosyası yükleyip onu yapmayı bile denedim ama gelmedi ekran. Sanırım teknik servise göndermem gerekiyor. Bu yapılabilecek bir şey mi ? Anakartım yandı mı ? Gerçekten hiçbir şekilde güçten çekmedim kendi kendine dondu. Kullanıcı hatası deyip anakart parası alırlar mı garantisi olmasına rağmen ? Üzütüden delirmek üzereyim daha ilk gün böyle bir şey yaşamak çok kötü oldu.

Anakartin yanmadi sakin ol:) Laptopun arka kapagini sok, sag altta bir saat pili goreceksin, onu cikart ve 15 dakika bekle, geri tak duzelmesi lazim. Bu isleme bataryayi cikartarak basla tabiki.

Bunu yaparken plastik terlik giyme ve yere bas ki topraklanmis ol yakma karti.
  • bos gezenin bos ustasi  (08.02.19 18:34:29)
sıfır bilgisayarı açma bence. garantiye ver.

  • adivar  (08.02.19 18:39:59)