uydunet-kablonet modem tavsiyesi istiyorum

evdeki cbw383z4 model modemimi değiştirmeyi düşünüyorum, çekişi çok düşük.
2. el alacağım. kullandığınız memnun kaldığınız bir model var mı? satmak isteyenler de yazabilir.

bildiğim kadarıyla herkes uydunet in modemlerinden şikayetçi. modemi değiştirmek yerine ona bağlı çalışacak bir ap ya da router almayı da düşünebilirsiniz

  • kisa  (08.02.19 13:19:55)
kablo modem alternatifi pek fazla yok maalesef, her modelde giderek kalite daha da düşüyor yorumlara bakarsak. sanırım sadece ben çekiminden şikayetçi değilim, gerçi ev biraz küçük ama modemi evin merkezinde konumlandırınca her yerden çekiyor, hatta evin 20 metre ötesinde bile.
çevrenizde kullanılan kablosuz ağ kanallarını bir kontrol edip, hangi kanal daha az kullanılıyor veya hiç kullanılmıyorsa modemin ayarlarından ona geçiş yapmayı denediniz mi?
eğer böyle de olmuyorsa, üstteki arkadaşın dediği gibi ekstra bir router/access point kullanmanız daha kolay olur.
  • gkhncnzdgn  (08.02.19 13:26:59 ~ 13:27:40)
kisa +1 router alıp ona bağla. çünkü kablonete yeni abone olanlar bile, bizde modem yok kendi modeminizi kendiniz bulun cevabı alıyorlar.

  • sutlu nescafe  (08.02.19 13:27:49)
Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşım için buna benzer bir duyuru açmıştım.
Her modem uydunet ile uyumlu değil malesef. Sizinkinin bir üst modelini 400 lira gibi bir fiyata n11'de netmaster'ın kendi mağazasında bulmuştum. Şu an baktım, ilanda yok. Muhtemelen kalmamıştır. Ürün bu: NetMASTER CBW-383ZN

www.google.com

Bu arada kendi evimde de bu ürünü kullanıyorum. Kötü bir modem. Piyasada en rahat bulabileceğiniz alternatif olduğu için yazıyorum, almayın.

Modeminiz sorunsuz çalışıyorsa router alın, sinyal güçlendirici alın; en kolayı, en ucuzu o.
  • geven kafa  (08.02.19 14:33:00)