Kedi maması nerden alınır ve değiştirilmeli mi sizce ?

Yaklaşık 3 senedir 5 yaşındaki kedim için Proplan Steril somonlu mama kullanıyorum. Bu süre zarfında hiçbir sağlık sorunu yaşamaması çok şükür ki bir kenara, bir kaç gündür mama değişikliğine gitmeli miyiz, her daim aynı mamayı yemesi işkence olabilir mi, insan için içtiğiniz suyu bile zaman zaman değiştirin diyolar bu hayvan maması için de geçerli mi gibigibi sorular dönüyor kafamda. Bir de kişiselleştiriyorum sanırım biraz. Ben her gün bulgur pilavı yesem hayat benim için zor olabilirdi gibi düşünceler içerisindeyim. Bu sebeple;

1) Sizler bu konuda ne düşünüyor ve uyguluyorsunuz ?
2) Mamaları en uygun nereden sipariş ediyorsunuz ?

Teşekkürler

Sadece kuru mama mı veriyorsunuz? Ben sokakta beslediklerime bile tavuk veriyorum bazen, sadece kuru mama veremem ben hele evdeki hayvana. Ben çerez niyetine iyi açık mama alıyorum, biraz alırsınız tadını severse ondan devam edersiniz.

  • mslny  (02.02.19 10:32:28)
Yazin balikli kisin hindili alirim ayni mamanin turu. Ayrica mutlaka kendi yediklerimden de veririm et tavuk balik yogurt peynir yumurta vs. 3 haftada 1 de islak mama.
Ek bisiler verin mutlaka ici kurumustur hayvancagizin :)

  • bradshaw  (02.02.19 10:47:29)
Yaş mama ve arada stick takviyeleri oluyor elbet:)

  • halen  (02.02.19 10:53:37)
bunu alıyorum ben. hangi sitede daha ucuz ise ordan alıyorum genelde. ayrıca mutfaktan da bişiler veriyorum zaman zaman. istiyo zaten sürekli. ne yesem salça oluyo.

urun.n11.com
  • spirit crusher  (02.02.19 11:55:24)
1) Ben 2-3 ayda bir değiştiriyorum mamasını. 3 sene boyunca aynı şeyi yemek (arada yaş mama yese de) hoş olmayabilir evet. Ben proplan sterilised hindili-proplan sterilised somonlu, nd düşük tahıllı sterilised, sanabelle sterilised ve brit care sterilised veriyorum dönüşümlü olarak.

2) Bu aralar petburada'dan veriyorum. Üye olup sepete bir şeyler atınca bazen %20 indirim kodu veriyorlar, ucuza geliyor. Ama arada kontrol etmeniz lazım, uygun olan siteler zamanla değişiyor. Mesela bir ara petbesinleri, markamama, zooplus falan daha uygundu. Bir de bazen hepsiburada'dan konserve alıyorum orada indirime girdiğinde.
  • slow like honey  (02.02.19 12:41:17)