Gunluk 1000 kalori yeyip 500 kalori kardiyo yapmak

110 kilo ve ameliyat olmadan zayiflamak zorunda.

Boyle yaparsa ne olur? Bayilir kalir mi?

1000 kalori sarsmiyor. Protein ihtiyaci tamamen gideriliyor.

bazal metabolizmanın altında kalori alacağı için vücudu zarar görür.
çok hızlı zayıflama sağlıklı olmuyor maalesef. 1700 alıp, 500 yakarsa ama ayda 3-4 filan verir sanırım.

  • cedex  (02.02.19 09:16:41)
Çok düşük kalori aldığı için vücut stres moduna girer zayıflamayı önlemeye çalışır.

  • pastörizesüt  (02.02.19 09:26:00)
Bayılır kalır, boyu kaç bilmiyorum ama 2000 alıp 500 kardiyo daha mantıklı ama yediği yiyeceğin karakteristiği de çok önemli doğal olarak.

  • dougsampson  (02.02.19 11:29:50)
Kaslardan gider ayni zamanda.

  • perfectum  (02.02.19 11:32:26)
110 kg kişinin en az 1800 kalori alması lazım, karbonhidrat ve yağdan düşük protein ağırlıklı. Ondan sonra 500 kalori kardiyo yapılmalı. Yağsız doğal işlenmemiş gıdalar yeşillik. Çok az ekmek makarna. Kontrolsüz ve hesapsız diyet metabolizmayı yavaşlatır hem aç kalıp hemde kilo veremezsiniz.

  • Fritz-X  (02.02.19 11:44:29)
ağır konuşacağım, kusura bakmayın ama aşırı saçma bir plan bu. birincisi, sürdürülebilir değil. uzun vadede hiçbir kazanç sağlamadığı gibi hem fiziksel hem de mental olarak çok yorar. üstüne verilen kilo da geri alınır. ikincisi, etkili değil... bu kadar az kalori alırsan vücut bir noktadan sonra "bu adam hiçbir şey yemiyor" diye yağ yakmayı durduracak. 1700 kalori tüketen birisi ayda 3.5 kilo veriyorsa sen belki 750 gram vereceksin çünkü metabolizman yavaşlayacak, vücudun yağ yakmayı reddedecek. verdiğin kilo da kaslarından gidecek. kas demek kalori yakımı demek. kas kütlen azalınca vücudunun ihtiyaç duyduğu enerji de azalacak. oradan da yedin tekmeyi, geçmiş olsun. üçüncüsü, sağlık açısından ciddi risklere yol açabilir. günde 1000 kalori tüketip 500 kalorilik kardiyo antrenmanı yapmak inanılmaz sakat bir durum.

ben de kilo veren bir şişmanım ve hemen her istediğimi yiyebiliyorum. sadece artık günde 4 çikolata yiyip haftada bir sebze yemek yerine haftada dört kez sebze yiyip bir kez çikolata yiyorum. bu tarz değişiklikler ve meşrubatı bırakmak benim için milat oldu, pek de zorlanmadan gayet güzel veriyorum. bi' beklentim yok, artık böyle yaşıyorum; zamanla ideal kiloya ineceğim zaten.

kalıcı sonuçlar elde etmek istiyorsan yapman gereken basit. vücuduna ihtiyaç duyduğunu verecek, bunu yaşam tarzı haline getirecek ve sabredeceksin. şişman insan kilo vermeye koşmamalı. yürümeli ve kilo vermeyle orta yolda buluşmalı. agresif bir şekilde "hedef"e ulaşmaya çalışırsan düşersin. ulaşsan da bir noktada koşmayı bırakman gerekeceği için başa sararsın. sen yürüyeceksin. bu yürümeden kastım hem gerçek anlamda yürüme hem de sağlıklı yaşam tarzı... böyle yaptığında kilo kaybı da karşıdan sana yürümeye başlayacak. koşmak yerine sakin sakin ortada buluşacak ve yolun geri kalanına birlikte devam edeceksiniz.

günde 1000 kalori tüketip 500 kalorilik kardiyo yapılmaz. denersen kendin de göreceksin zaten ama deneme bile. vücuduna eziyet etme. günde 1000 kalori tüketip 500 kardiyo yapacak kadar azimliysen çok daha kolay şekilde kilo verirsin. senin aklın kesiyor mu bunu?

ayrıca vücudun tek ihtiyacı protein değil. karbonhidrat ve yağa da ihtiyacı var. makinayı bunlar besliyor. biz şüşkoların sorunu gereğinden fazla tüketmemiz ve dolayısıyla vücudun kapasitesini aşmamız. vücudun ihtiyaç duyduğunu verirsen, vücut ideal düzende çalışır ve fazlalığı zamanla atar. ihtiyaç duyduğunu vermezsen yavaş çalışmaya başladığı için fazlalıkları atmaz, uğraşmaz. "zaten ölüyom amk ne uğraşıcam" der. sen günde atıyorum 100g protein, 35g karbonhidrat, 20g yağ ihtiyacı duyuyorsun. şişman olmanın sebebi 35g protein, 85g karbonhidrat, 60g yağ tüketmen. sen bunu normale (belki biraz daha aşağısına) çekeceksin, niye tümüyle yoksayıyorsun?

ha sonuç olarak günde 1000 kaloriyle kesin kilo verirsin ama pek uzun yaşamazsın. ya pes edip kilo almaya başlarsın ya da düşüp ölürsün.
  • der meister  (02.02.19 11:58:26 ~ 12:00:15)
1000 kalori vucudun ihtiyac duydugunu minimum kalorinin altinda. ustune 500kalori ekstradan harciyorsun. vucut yeterli yiyecek bulamiyorum, kitlik var moduna girecek ve metabolizmayi daha da dusurecek ve kas dokulari yakmaya baslayacak. gunun sonunda tartida belki hafiflemis ama su ve kas kaybetmis ve yag depolamis bir vucudunuz olacak. tebrikler.

  • crucio  (02.02.19 15:24:49)