Ayak bileklerine ağırlık takıp koşmak calf kaslarını çalıştırır mı?

Çalıştırır mı derken, ana kas grubu olarak çalıştırır mı yani.

Hep oyle kostum. Kalfi costurur.
Yokus yukari parmak ucunda kosmak da cok iyi.

  • tunaktunaktun  (02.02.19 05:57:51)
Kalp krizi gecirebilirsin bile. Girme oyle atraksiyonlara.

  • perfectum  (02.02.19 11:30:08)
Calf'ları çalıştırmak için 50 bin tane hareket varken böyle bir şey yapman anlamsız olur, arıca bunun Calf'larına bir etkisi olmadığı gibi tendonlarını koparıp uzun süre yürüyememe riski de var.

  • angelus  (02.02.19 11:34:23)
Compound olarak çalıştırır ama sakatlanma riski yüksek.

Calf çalıştırmak istiyorsan 20x3 calf raises yap üç günde bir. Daha da zorlamak istiyorsan ağırlık ekle ama bacaklara değil omuza.
  • duseyazar  (02.02.19 11:42:44)
sakatlanma riski çok yüksek. akıl işi değil. denemeyin derim. yada deneyin sakatlanın bir musibet

  • ipmus90  (02.02.19 12:50:59)
Ağırlık takıp derken, bunun için özel üretilmiş bilek ağırlıklarından bahsediyorum.

  • utkumon  (02.02.19 14:32:01)
Sorun ayak bileğine ne taktığın değil, ayak bileğine bir şey takman. Tendonlar kaslar gibi üstüne binen stresi absorbe edebilme yeteneğine sahip değildir, misal sırtına bir ağırlık edip squat yaptığında onun stresi soğuran birçok görevli kas var, o nedenle tendonlarına bir şey olmuyor ama direkt tendonu işin içine sokarsan koparırsın, tendonun kopması demek bacak kopmasının bir tık altı demek böyle maceralara girme. Biz tendonlarımıza bir şey olmasın diye 1 saat antrenman yapmadan önce 15 dakika tendonlarımızı antrenmana hazırlıyoruz 50 tane ekipman kullanıyoruz, çünkü bu sakatlıkların geri dönüşü yok bir kere yaşarsın sonra ömür boyu onun acısını çekersin. Spor yapmak sadece fiziki bir durum değildir aklını da kullanman, en az riskle en yüksek verimi almaya çalışman gerekir. Calf geliştireceksin bileğime ağırlık takayım mı diyorsun, ben 150 yıldır spor salonlarına gidip geliyorum calf kası için henüz böyle çalışan birini görmedim. Neden? Çünkü calf geliştirmek için en az 50 yıldır yapılan ve çalıştığı gözlemlenmiş egzersizler mevcut, onları uygula geç. Ha salona gidemiyorsan evde de yapabileceğin şeyler var onları yap, kendini sakatlamak için ekstra bir çaba gösterme.

  • angelus  (02.02.19 16:28:48)