Android Java Php Post İşlemi

Merhaba ben Android uygulaması yapmaya çalışıyorum fakat üye giriş kontrolünü yapamıyorum volley kullanarak php tarafına post edebiliyorum php ile de mysql veri tabanıma kayıt yapabiliyorum kayıtlı veriyi json çevirerek yine volley kütüphanesini kullanarak uygulamamda çağırabiliyorum ama kullanıcı giriş kontrolü için benim php tarafına post edebildiğim veriyi kullanmam lazım fakat kullanamıyorum misal android de edittext'imi php tarafına post ettim

php tarafında durum bu

$username = $_POST["ad"];

bu veriyi veritabanıma kaydedebiliyorum fakat

print $username;

dediğimde çıktı alamıyorum

bunu html form ile php tarafına post ederek denedim print ediyor fakat android den gelen veriyi veritabanına kaydedebildiği halde print edemiyorum.
teşekkürler.

eğer print edebilsem bu o veriyi kullanabildiğimi gösterecek bende o veriyi veritabanındaki veri ile karşılaştıracağım var ise veya yok ise tekrar uygulamama göndericeğim bu şekilde kontrol edebileceğim.

bir kac hafta once de buna benzer soruyu soran sen miydin? eger yukaridaki kodda $username bos ise demekki android tarafindan bu veriyi yollayamamissin. degeri edittext'ten alabildigini varsayiyorum. kodunu gormedigim icin birsey diyemem ama muhtemelen ya yanlis parametre adi kullaniyorsun, ya post degil get yapiyorsun, yada parametreyi post parametresi olarak degil query parametresi olarak yolluyorsun. kodunu gormeden birsey demek zor. eger daha oncede soruyu soran sensen, sorunlari cok yanlis yerde ariyorsun ve maalesef temel duzeyde ciddi bilgi eksikliklerin var. yapmaya calistigin is cok basit ama haftalardir bununla ugrasiyor gibisin ve soruyu sorma seklinden vs sorunu yada yapmak istedigin seyi tam kavrayamamis gibisin.

son bir oneri daha oncede dedigim gibi volley'i birak. deprecate olmus, guncellenmeyen ve dokumantasyonu eksik bir kutuphane. OkHttp+retrofit kullan.
  • crucio  (30.01.19 22:17:14)