Yavru Golden Aranıyor

öncelikle belirteyim ben değil bir arkadaş...

golden retriever yavrusu arıyor. birkaç sorum olacak:

1- yeni yavrusu olmuş(3-4 aylık) ve sahiplendirmek isteyen varsa lütfen ulaşsın
2- anadolu yakasında yavru köpek bulabileceğimiz barınak nerede var?
3- barınakta bulduğumuz hayvanın golden olduğunu nenasıl anlarız?
4- bu hayvanın ortalama aylık veya yıllık bakım gideri nedir?

Tam olarak yardım edemesem de
1- yok.
2- yavru golden barınağa düşmez. Yetişkin golden bulabilirsin. Ya da düzenli olarak internet ten paylaşım yapan hayvansever grupları takip etmeni öneririm. Bir şeyler çıkabilir oradan.
3- dedektif gibi golden fotoğrafını elinde tutup gözlerini köpeğe çevirerek. Benzettiğin ölçüde goldendır. Tam olarak bilmen için ana baba şeceresi lazim. O köpek ne arar barınakta.
4- şöyle söyleyeyim biraz araba gibi düşün. Yağını suyunu koyup üzmezse
Yıllık olarak aşı masrafı 500 falan.
Parazitler de o kadar desen.
Maması da kalitesine göre 1000-3000 arası falan tutar.
Tasmadır, mama kabıdır, yağmurluktur, oyuncaktır, kemiktir falan alacaksın başta bunlar da 200-300 falan tutar.
Evde bakilacak ise en az bir sene evdeki her şeyi kemirecek. Bu senin defans yeteneğine bağlı olarak ucu açık bir kalem. North face botlarını ortada bırakmıssindir. Gitti 1 kağıt gibi. Ya da koltuk takımıdır, halidir vs gidebilir. Hiç üzmeyebilir de ama ben görmedim.
Ve de bir hasta olursa ki olur ve yeteneksiz veteriner hekimlerin arasında helak olursan 3-4 haneli sürpriz rakamlar seni bekler.
Para kısmı biraz göreceli yani.
  • habarbey  (29.01.19 02:50:17)
bunlarin disilerinde kanser yaygin anladigim kadariyla, bildigim 2 kopek vardi ikisi de kanserden gitti 7-8 yaslarinda.

  • cooperr  (29.01.19 02:57:59)
böyle bir cevap vermek istemezdim ama bu soruları soran arkadaş, o yavruyu maksimum 6 ay içinde ya başkasına verir ya sokağa bırakır. umarım yanılırım.

  • exquake  (29.01.19 10:03:21)
öğrenci evine eğlence mi lazım? bence de siz köpek beslemeyin.

  • hasmetizm 2046  (29.01.19 10:48:09)