televizyon babalara gelmek üzere mi?

edit: olur da bu soruya denk gelen olursa,
benim tv modeli tamir edilemiyormuş ama tamir edilebilen modeller de varmış. muhakkak sormak lazım teknik servise.

yaklaşık 8.5 sene önce evlenirken almıştık.
panasonic, plasma.

siyah şeritli olanla düzelmiş olan arasında yaklaşık 5 dakika var.
şerit geldi, kapatıp açınca gitti.

televizyon babalara gelmek üzere mi demek bu?
düzelmesi kafamı kurcalamadı değil.

işin aslı ne yeni bir TV'ye para verecek isteğim var ne de yeni bir tv için bu kadar gereksiz harcanacak param var.

1. eksiup.com
2. eksiup.com

plazmalarda aydinlatma yapisini bilmiyorum ama led tvlerde panelin arkasinda led barlar oluyor. o ledlerde sonme olunca sizdeki bu hata goruluyor.

tvnin modeline gore ledler ya serit ya da tam takim degisiyor. serit degisirse daha uygun oluyor ama takim degisirse biraz maliyet çıkarıyor.

ama plazma tvler cok saglam bir teknoloji. yenisine bakmadan once mutlaka tamir icin fiyat alin. cunku tahminim kartta falan sorun yok. yeni tv almanin yaninda oldukca uyguna tamir edilebilir.
  • balik kraker  (28.01.19 00:27:40)
Nette biraz bakındım da dürüm ciddi.

  • shangrilla  (28.01.19 00:38:19)
allah televizyonun taksiratini affetsin

  • cedex  (28.01.19 09:32:39)
plazmanın arkasındaki sıkışmış gaz yapısının belirli bir ömrü var diye biliyorum. 8-10 sene dayanmış sizinki. artık her şeye hazırlıklı olun. plazma işi bitti artık kalmadı tamir eden, gaz vs basabilen var mıdır bilemiyorum.

  • rosencruz  (28.01.19 14:54:20)