Bana Yardım Eder misiniz?

Merhaba,

2 Seneye yaklaşan ilişkim karşı tarafın annesinin beni onaylamaması nedeni ile bitiyor, öncelikle kız arkadaşım ilk başta direk bitirecek ti şu zamana kadar ailesine hiç yalan söylememiş bir kişi kendisi yaşlarımızda 30 a yakın. Ben ''annen bitsin bilsin zamanla alışır sende bir süre sonra senin dediğini yaptım ama olmadı şimdi sende benim dediğimi yap alışmaya çalış'' dersin dedim kabul etti ancak bugün artık bu durumun içinde olamayacağını bu süre zarfında çok yorulduğunu ve bana karşı eskisi gibi hissetmediğini söyledi. Konuşacak kimsem yok, bana birşeyler söyler misini?

Sevgiler

Beni onaylamamasının sebebi, hem işim, hemde ısınamaması imiş, İş ne diyecek olursanız namusumla para kazandığım hatta kızından daha fazla kazandığım bir iş. Türkiye de alışılagelmiş bir iş olmadığından ötürü oturtamadı kafasında.

İş ne ?

  • elorelia  (27.01.19 20:49:03)
@elorelia

namusumla para kazandığım hatta kızından daha fazla kazandığım bir iş.
  • ugrcn  (27.01.19 20:50:34)
Ama ne?

  • valentinov  (27.01.19 20:50:50)
İşe odaklanılmış:)

Reklam ajansında grafiker olarak çalışıyorum, bizim için bir iş ancak eski insanlar için kabul görmüyor.
  • ugrcn  (27.01.19 20:52:35)
Hocam böyleyse kadında var sıkıntı. Grafikerlik gayet normal bir iş.

Ama ne bileyim gamerım sponsorlukla geçiniyorum desen kadın haklı diyecektim.

Kimse evladını sefalet içine yollamak istemez.

Ha şu var grafikerlik de para kazanmanın sürdürülebilir olması açısından riskli. Heralde bildiği standart bi meslek olmadığından triplere girdi.
  • valentinov  (27.01.19 20:55:13)
Zaten ana aklıyla hareket eden kızdan da hayır gelmez. Salla geç.

  • valentinov  (27.01.19 20:56:05)
@Valentinov bende kızamıyorum işte ne o na ne annesine ana durumun annesinin düşündüğü gibi olmadığını biliyor, sadece annesine çok bağlı ve onun dediğini yapmak istiyor onu üzmemek için.

@j r r tolkien hayrani doğru söylüyorsun odaklanılması normal, valla yüzümü güldürdün ya allah güzel günler nasib etsin sana :) bende düşünüyorumda benim annem istemeseydi ben ne yapar eder savaşırdım.
  • ugrcn  (27.01.19 20:59:05)
jrr ve valentinov +1
30 yaşına gelmiş ama kendi kararlarını veremeyip annesinin ağzının içine bakıyorsa, sevdiği kişiyle olan ilişkisini savunamayıp annesi ısınamadı diye ayrılmak istiyorsa, daha fazla uzatma. uzattıkça daha çok üzülürsün. başıma geldi ordan biliyorum. bırak anası ısınacağı birini bulsun alsın.

  • pati  (27.01.19 20:59:27)
annesi yok dedi diye senden soğuyandan sana zaten hayır gelmez. bugün olmazsa ileride yine başkasının sözüyle davranır, seni zorda bırakır, yarı yılda koyar.

Mutsuz bir evlilik ya da boşanmadansa böylece bitmesi senin için daha hayırlı. Kolay değil elbet ama kendi tercihlerini, kendi hayatını yaşamayan, kendi hayatının sorumluluklarını alamayan birisi seni mutlu edemez zaten. düşünmemeye çalış.

geçmiş olsun.
  • paslanmaz pencere  (27.01.19 21:00:29)
@pati Ona da söyledim hadi ben bi şekilde istenmedim ama yarın öbür gün yine annene götüreceğin kişiyi de istemez ise ne yapacaksın? Aklında annen ile tanıştırmadan önce acaba bunu isteyecek mi gerginliği nereye kadar götğüecek seni diye.

  • ugrcn  (27.01.19 21:01:45)
abi şöyle düşün sen bu kızla evlenebilseydin bile çok mutsuz şeyler seni bekliyor olacaktı. 30 yaşında insanın hala annesinin sözünden çıkmaması daha kötü anasız yapamaması çok kötü.

bir haftanın yarısından çoğununda hep ana ana diye dizinin dibinde oturacaktı.

sen de ağzınla kuş tutsan yaranamayıp, sürekli günah keçisi ilan edilip en sonunda dayanamayıp bi süre sonra ayrılacaktın. bence böyle olması çok daha iyi hatta çok bile idare etmişsin, geçmiş olsun.
  • killerbee  (27.01.19 21:01:46 ~ 21:03:05)
@paslanmaz pencere teşekkür ederim arkadaşım, hep iyi tarafından bakmaya çalıştım, hatta kadının düşüncesini yadırgayamam dedim ileride de alttan alırım ne olacak biz mutlu olalım dedim ama olmadı.

  • ugrcn  (27.01.19 21:03:11)
seni istemeyeni sen hic isteme ya. iyi bie hayati hak ediyorsun. annesinin sozunden cikamayan ugrasmayan cabalamayan biriyle hayatini heba etme. ikinci bir hayatin olacagina dair elimizde hicbir delil yok.

  • sparkle kiddle  (27.01.19 21:04:02)
@killerbee dediğine sonuna kadar inanıyorum, ama böyle durumlarda bilirsin sağlıklı düşünemiyoruz.

  • ugrcn  (27.01.19 21:04:17)
@sparkle kiddle ben ona demiyorum ki annen haksız, zamanla anlatırız birlik oluruz diyorum, ama o kendini huzursuz hissediyor, sanırım büyük bir yanlışın ucundan döndüm.

  • ugrcn  (27.01.19 21:05:29)
artık düşünülecek bi yanı kalmamış ki

kendin yazdın abi artık eskisi gibi hissetmiyormuş, ne yapılabilir? hiç bişey.

anca suni olarak biraz daha yaşatılır bu ilişki sonra biter gider.

ve belkide kız bunu bahane ediyor, anası gözüne gözüne başkalarını soktuysa, şunun da oğlu şöyle güzel böyle iyi diye. iş işten çoktan geçmiş yani.

kabullenmek en iyi dostum, acı verici olacaktır evet ama sonuçta kafan rahat edecek.

hatalı bir evlilik yapmak kadar da pis bişey yok , varsa evrilip ayrılan arkadaşların anlatsın sana.
  • killerbee  (27.01.19 21:06:17)
yahu senden sonra anasına götüreceği adamı anasının isteyip istememesinden sanane. olmadı anası bulur birini alır.

anacılık sonradan düzelmiyor. olur da devam ederseniz, evlenirseniz fln zaten evliliğinize de karışacak, evliliğinizi yönetecek kadın. kız eve alınacak eşya konusunda hatta o eşyanın nereye koyulacağı konusunda bile annesinin fikrine göre hareket edecek.
  • pati  (27.01.19 21:06:24)
@killerbee @pati ve diğer arkadaşlarım, kimsiniz nerdesiniz, kaç yaşındasınız ne yapar edersiniz bilmiyorum ama iyi ki varsınız be , iyi ki varsınız.

  • ugrcn  (27.01.19 21:08:48)
yaşım 36 çorluda yaşıyorum, kadrolu ağır işsizim.

aklım yok fikrim var. öyle takılıyorum buralarda işte, yarışmacı arkadaşlara başarılar.
  • killerbee  (27.01.19 21:09:43 ~ 21:10:01)
@killerbee bu olayın iki kahramanı da trakyalı :) bu kadar olur :)

  • ugrcn  (27.01.19 21:10:51)
kız tarafı mı, erkek tarafı mı trakyalı olan?

kız tarafı sonradan trakyalı olmuştur. öteki türlü bizde öyle insan çıkmaz pek.
  • killerbee  (27.01.19 21:12:32 ~ 21:14:49)
grafikerliğin nesi alışılagelmemiş ki... bunu size bu şekilde ya da benzer şekilde söyledilerse ya bahane ya da ne bileyimi henüz matbaanın keşfine yetişememişler. ilginç.
bir de eskisi gibi hissetmiyorum diyen birine daha ne denir. geçmiş olsun.

  • not dark yet  (27.01.19 21:15:29)
Senden hoşlanmayan veya sonradan hoşlanmamaya başlayan kadınlara değer vermemelisin. Düşünmeye değmezler. Çok daha iyileri çıkacak karşına.

Anasına bak, kızını al diye boşa dememiş atalarımız.
  • (s)AINT  (27.01.19 21:21:07)
@killerbee Ben orjinal selanik , onun bi yanı karadeniz :) çözdün olayı hemen

@not dark yet teşekkür ederim, yani bana birisi bu soruyu sorsa inan bende aynısını söylerdim ama duygular işte

@(s)AINT Ata sözleri hiç bu kadar anlamlı olmamıştı :)
  • ugrcn  (27.01.19 21:23:52)
iyi işte bence buna sevinmelisin,geçmiş olsun.

  • killerbee  (27.01.19 21:25:40)
bu da sana ders olsun, bundan sonra karşına çıkacak olan kişilerin aileleriyle olan ilişkilerine ve kendi kararlarını kendileri verebilen bireyler olup olmadığına bakarsın.
bak çok benzerini yaşadım, çok mutlu olduğum ilişkim vardı karşı tarafın anası istemedi beni, yani durumunu tamamen anlayarak söylüyorum. duygularınla hareket edersen pişman olursun, mantığını dinlemelisin. ben seviyorum diye bir süre daha uzattım, kafamı şeyedeyim.

  • pati  (27.01.19 21:39:24)
@pati bende aynı düşüncedeydim, ama dediğin çok öenmli ben hiç takmazdım ailelerde önemli lafını ama ders oldu :)

  • ugrcn  (27.01.19 21:45:58)
Kızın anası çerkez mi?

  • hivli kunduz  (27.01.19 23:05:07)
kadin kisisiyim, sizin icin en iyisi olmus, hic uzulmeyin. elbette biz dedik diye uzulmemezlik olmaz ama kendi yasaminin tercihlerini bagimsiz sekilde yapamayip bunun arkasinda duramayan kadindan da erkekten de hayir gelmez. yolunuz acik olsun gozunuz arkada kalmasin bence.
bu arada isinamamak nedir ya, ne kadar ayip, o mu bir omur gecirecek, ayni yatakta yatacak sizinle? saygida kusur etmediyseniz, kizina bir kotuluk yapmadiysaniz cok ayip bir sey soyledigi bence.

  • kassiopeia  (27.01.19 23:22:50)
böyle durumlarda istenmeyen taraf, bir şekilde kabul edilse bile çok ezilen taraf oluyor. ne yaparsa yaranamıyor, yükü ağır oluyor. gözlerine girmek için maymun bile olurum aşkımdan ölüyorum filan derseniz sizin bileceğiniz ama sizi küçük görme başlamışsa yakanızı kolay bırakmazlar hocam ben diyim. ben erkek olsam istenmesem uğraşırmıyım bilmiyorum kararsız kaldım. sizin kendinizi nasıl mutlu hissedeceğiniz önemli. belki de kadının sizi beğenmemesi tetikleyici olacak. gelişiminizi açısından olumlu.

  • for day to break  (27.01.19 23:34:08)
Anne kızının kafasının içindekileri yüksek sesle söylemiş. Aksi halde karşınızda ki kişinin bu kadar etkilenmesi imkansız.

  • Phoebe  (28.01.19 00:00:07)
@for day to break +1

Kız arkadaşınız sizi her koşulda tutsaydı, dik dursaydı, ailesini karşısına bile alsaydı eninde sonunda siz yine aynı hissi farklı yollardan defalarca yaşayacaktınız. Bir kere kız arkadaşınızın annesi size karşı bakışını kolay kolay değiştirmeyecekti , belki kız arkadaşınızın sizinle yaptığı ufak bir tartışma esnasında ettiği bir söz bile size yine bunları hatırlatacak ve hissettirecekti. Size söylenecek hiç bir şey sizi iyi hissettiremez biliyorum. Ama lütfen kendinizi başkalarının gözünden değerlendirmeyin. Özgüveniniz başkasının ağzından çıkan iki kelimeye bağlı olmasın. Hayat böyle sürprizlerle dolu. Bize de iyisiyle kötüsüyle göğüslemek düşüyor.
  • rakidabalikolsa  (28.01.19 01:07:22)
siktir et yav. o annenin yetiştirdiği kız da şimdilik ilişkiniz 2 senelik yeni diye bu konuya(işine) kafayı takmıyordur ama 5 sene sonra yavaştan laf sokmalara başlardı "bizim eda'nın kocası da pilot ay valla çok havalı, çok harika bi adam üstelik çok da iyi kazanıyor" diye.

iyi olmuş boşver sal gitsin.

edit: o öyle biri değil dersen de, içi kötü insan ben olayım ama sen yine de aklının bi taraflarına at bunu.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (28.01.19 01:13:07 ~ 01:13:46)
İlk evliliğimde istenmeyen damattım, hatta bi süre eski eşim ailesiyle görüşmeyi de kesti. Ama daha sonrasında işler o kadar büyüdü o kadar büyüdü ki. Üstelik bin km uzaktaydık ailerden. Yani anlayacağın bizim toplumumuzda evliliğin iki kişi arasında olması çok zor. Bence senin için iyi olmuş. Yazılanlardan anladığım kadarıyla mesele sadece anne meselesi de değil sanırım. Evlenmeden bu kadar sorun yaşayıp mutlu bi evlilikle karşılaşmak çok zor. Hayırlısı buymuş deyip önüne bak bence.

  • antihero  (28.01.19 06:14:37)
şanslı insansın, iyi kurtulmuşsun.
yukarıdaki herkes +1

  • mutlu yillar sana  (29.01.19 08:53:33)
annesiyle tanıştın mı? tanışma sırasında bir terslik mi oldu? sanki başka bir neden daha var gibi.

  • Jesus Christ  (29.01.19 10:08:35)