Twitter'da kaya tanış diye birisi a101 de Sabahattin Ali kitapları

Satılmasına tepki göstermiş. Mantıklı mı sizce tepki göstermesi. Herkes okusun negzel diye bakıyorum ben olaya şahsen.

sabahattin ali'nin telif hakkı şuan yok bildiğim kadarıyla belli bir süreyi geçtiği için bir çok yayınevi sabahattin ali kitaplarını basmaya başladı.
bunun sonucu farklı fiyatlarda ve yayınevleri tarafından basılmış eserleri önümüzdeki günlerde daha çok görebiliriz.
Eğer devlet sabahattin ali'ye özel olarak bir telif koruma yasası çıkarırsa ancak bu durum değişebilir.
ancak kanunen şuan o kitaplar kamunun malı. daha bir çok yayınevi basıp ucuz fiyatlara satacaktır.
sanırım sitem eden kişi bundan muzdarip.
  • ezkaza  (26.01.19 23:15:25 ~ 23:17:14)
Bkz. Az bilinen efsane duyarlar. Bu eleman da bunu yapiyor.

  • c1b2k3  (27.01.19 00:29:27)
sebep? baktım bahsettiğin hesabın doğru dürüst takipçisi bile yok random birisi tepki gösterse ne olacak göstermese ne olacak anlamadım.

  • kim bilir  (27.01.19 02:39:51 ~ 03:04:52)
Kim bilir, "sebep?" derken? Takipçisi var veya yok adam yayınevi çalışanı veya sahibi. Merakımı cezbetmesi için binlerce takipçisi mi olsun illa. Ayrıca ben ekşide görüp paylaşmadım ama ekşide de gündem olmuş.

  • Fusha  (27.01.19 11:42:12)
tepki göstermiş diyorsun ya sebebi neymiş yani niye tepki göstermiş neyine tepki göstermiş hangi sebeple?

  • kim bilir  (28.01.19 06:47:57)