ünlü biri olsaydınız

insanların hakkınızda twitter, ekşi sözlük ve diğer mecralarda yaptığı yorumlar sizi nasıl etkilerdi? ne derece kaale alırdınız. lütfen dürüst olun.

kimseye muhtaç değilsem takmazdım heralde.

  • for day to break  (23.01.19 21:44:16)
15 sene önceki ekşisözlük belki etkilerdi.
şu an hiç biri etkilemez.

  • mistikla  (23.01.19 21:45:41)
yapici elestirileri dikkate alirim. yani sadece gomen degil, alternatif sunan uzun uzun alatan elestiriler.

kin-nefret-hakaret-kufur gibi yorumlar da olacak elbette. bunlar her ne kadar uzse de gormezden gelinmeli. sonucta seven kadar sevmeyenler de olacaktir. bu normal.

ama unlu olacagimi hic sanmiyorum, olmak da istemem.
  • Leonardo~Da~Vinci  (23.01.19 21:47:16)
Benim gördüğüm kadarıyla çoğu ünlü bunları çok kafaya takıyor. Para cidden huzur getirmeyebiliyor, mesela geçen sene nba'den iki oyuncu psikolojik destek gördüğünü açıkladı. Birçok ünlünün uyuşturucu-alkol-kumar bataklarına saplandıklarını da görüyoruz. Bence psikolojik durumları çok oynak oluyor ve elbette haklarında yazılan şeyleri umursuyorlardır. Öyle olmasa yine birçok ünlü twitter'dan takipçileriyle veya eleştirenlerle laf dalaşına girmezdi.

  • sys coyg  (23.01.19 21:50:51)
Yarışmanın birinden fena sayılmayacak miktarda para kazanmıştım 5 sene kadar önce. Ekşide bir sürü laf etmişlerdi hakkımda, twitterda da küfür gırlaydı. Güldüm geçtim. Ünlü olsam da bu değişmezdi.. Kazandığım paraya bakardım; tehdit vs olmadığı müddetçe isteyen istedğini yazsın yani.

  • twq  (23.01.19 21:57:01 ~ 23:19:50)
Olumsuzlardan çok etkilenirdim herhalde. Özellikle dış görünüş, ses tonu, mimikler vs hakkında olanlardan.

  • lost aci soyler  (23.01.19 22:39:44)
dogrudan etkilerdi. duzenli takip ettirir, ona gore poltik davranirdim. Unlu isen oyle olmak zorundasin, rasyonel olan bu cunku. Ve genel olarak unluler de boyle yapiyor.

Unlu isen sana para kazandiran sey marka degerindir, ayakta kalmak ve kazanmaya devam etmek istiyorsan da bu marka degerini korumak zorundasin. Takmazdim etmezdim diyenlere bakmayin, takmak zorundasin.
Hatta bircok unlu de bunlar icin danismanlik firmalarina korkunc paralar dokuyor. Vay su sozu cok hosuma gitti, falanca aciklamasi cok iyiydi falan dediginiz seyler de genelde kendi zihinlerinden gecen seyler olmuyor o yuzden hatta :)
  • stavro  (23.01.19 22:47:42 ~ 22:52:48)
Neden ünlü olduğunla alakalı bu biraz. Dandik bir şarkıcı, oyuncu falansan evet sevilmek zorundasın, herkese yağ çekmek zorunda sahte sahte gülümsemelisin. Çekemeyen anten taksın modunda takılamazsın.

Ama yok seni görmek için zilyonları cebinden çıkarıp verecek insanlar varsa, yeteneğinle göz kamaştırıyorsan öyle eğilip bükülmene gerek yok. Cem Yılmaz, Zlatan Ibrahimovic falan mesela, atara atar, gidere gider yapabilir bu adamlar. İşinde çok çok iyi olduklarından bu adamlardan bir şey gitmez.

Ya da böyle Elon Musk gibi bir ünlüysen istersen ot iç canlı yayında, vız gelir trıs gider:)

İşte bu nedenle ne kadar büyüksen o kadar etkilenirliğin değişir. Etkilenmem diyen yalan söyler, etkilenmek zorundasın eğer yarı ünlü ve yetenek fakiri biriysen.
  • bos gezenin bos ustasi  (23.01.19 23:14:20)
dikkate alırdım ama bir yere kadar

  • gadlemler  (24.01.19 02:15:59)