Son 20-30 yıldır gizemli olayların olmaması?

şöyle biraz geçmişe gidince,

-dyatlov geçidi
-philadelphia deneyi
-roswell olayı

gibi sürekli gizemde kalmış olaylara rastlıyoruz.

Nedense son 20-30 yıldır bir gizemli olay yok, ben bu durumu o yıllarda yetersiz teknoloji ile ağızdan azığa insan abartması olarak görüyorum, çünkü insan bir şeye inanmak isterse inanır, bu bu kadar basit.

günümüzde ise artan teknoloji ve bilim ile çok kolay hızlı bir şekilde doğrulama yapılabiliyor, bu da insanlarda bir olayda, boş kalan yerleri kendim uydurayım, anlayışının önüne geçiyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

edit: malezya uçağı demeyin, şu ana kadar o uçağa ait olduğu teyit edilen bazı parçalar tespit edildi, uçağın düştüğü kesin ama henüz bulunamadı.

Oluyor olmuyor değil.
eksisozluk.com

  • sckxyss  (21.01.19 19:49:47)
  • basond  (21.01.19 20:10:55)
  • hayley williams ile evlenecek genc  (21.01.19 20:52:56)
Benim için en esrarengiz olaylardan biri İzmir'de kullanilmatab asansörde bulunan 10 yıllık ceset. Kimdir oraya nasıl geldi ne oldu çok merak ediyorum.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (21.01.19 21:19:17)
Mobildeyim imlayi editleyemiyorum.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (21.01.19 21:19:52)
Aynen senin gibi dusunuyorum ne dusunecem.
Bak roswell olayinda sacma sapan uzayli muhabbetlerinin dolanmasina ozellikle zemin hazirlanmis, yillar sonra itiraf edildi bunlar mesela. Casusluk faaliyetleri aciga cikmasin diye milletin komplo teorileri uretmesi islerine gelmis.

Esrarengiz bir bok yok dunyada. Insanlar aciklayamadigi her seye bir seyler uyduruyor olay bu. Carl Sagan'in bir sozu var, gok yuzunde daha once gormediginiz bir sey gormeniz ve bunu tanimlayamamaniz onu bir uzayli yapmaz. O tanimlanamayan seyler ya uzayli oluyor, ya ruhlar oluyor, ya bilmemne oluyor iste.

Boyle esrarengiz olaylardan bahsedilince kicimla guluyorum. Natgeo falan da belgeselini yapip ekmegini yiyor sacmaliklara merakli guruh sayesinde.

Amerika'da adamin teki millet koca ayak efsanesini konusurken yillarca garajda ahsaptan yaptigi dev ayak kalibi ile geceleri ormanin cesitli yerlerine iz birakarak milleti trollemisti o aklima geldi simdi bak:D

Malezya ucagi hicbir parca bulunmasa da gizemli sinifina girmez ki. Koca okyanusun bir yerinde dusmus, elde bir veri olmadigi icin bir sey bulunamiyor dogal olarak. Dogaustu bir durum yok.
  • stavro  (21.01.19 21:46:54 ~ 22:01:58)
aynen senin gibi düşünüyorum.

"çünkü insan bir şey inanmak isterse inanır, bu bu kadar basit."

güzel demişsin. bu ülkede hugo'ya küfreden çocuğa canıgönülden inanan binlerce insan var öyle bir olay olmamasına rağmen. olayın baş kahramanı öyle bir şey olmadı ispatlayana araba alıcam diye kendini yırtmasına rağmen insanlar hala inanmak istediklerine inanıyorlar. adamı da yalancı yapıyorlar neden yalan söylüyor kesin kayıtları yok etti ondan o kadar rahat konuşuyor falan diye komplo teorileri üretiyorlar.
  • rotten head  (21.01.19 22:13:15 ~ 22:14:00)
her şey kayıt altında bi de, o yüzden insanların bi şey uydurması da olası değil. Böyle böyle bi şey gördüm desen niye telefondan videosunu çekmedin derler.

ayrıca rotten head+1
  • nundu  (21.01.19 22:28:58)