Kız arkadaşım artık çekici gelmiyor

Yaklaşık 3 yıl olacak. Çok güzel anılar biriktirdik.
Ama bir farkımız oldu. Ben aktif olmayı severim. Haftasonu bile alarm kurarım, koşuya çıkarım, spor yaparım, sağlıklı beslenmeye çalışırım.

Kız arkadaşım tam tersi. Boş günlerinde çok geç saatlere kadar uyur, uyandığında tüm gün yataktan kalkmaz. İştahı da günden güne arttığı için tanıştığımızdan beri 25 kilo aldı.

Hiçbir zaman kırıcı olmamaya çalışıyorum. Kilosu hakkında asla yorum yapmam. Ama sağlık konusunu bile açsam kıyamet kopuyor.
Kendisi her zaman kilo vermek istediğini söylüyor ama tatlılar, kilo kilo yemekler yeniyor her gün.

Kendisiyle başka problemim yok ama artık cinsel çekim hissetmiyorum.

Durum ciddi çünkü hayatımın geri kalanını birlikte geçirmek istediğim bir insan.
Uyuşukluk, sağlıksız beslenme, disiplinsizlik, dağınıklık, bunu takip eden alınganlık ve trip kendisini çok sevsem de çekicilik açısından ilişkiye darbe vuruyor.

Ne yapayım duyuru?

edit: ayrıca bu güne kadar hep yardım ve destek teklif ettim. birlikte hastaneye gittik, kan testi yaptırdık, diyetisyene gittik, spor konusunda cesaretlendirdim, basit program yazdım, yapabiliriz dedim, biz dilinde konuştum hep. ama şu an alındı yine. "nasıl bu kadar benden memnun olamıyorsun gerçekten anlayamıyorum. neyi eksik yapıyorum? seni mutlu edemiyor muyum?" diyor. mutlu ediyorsun, konu bu değil ki. anlamıyor maalesef. muhtemelen çok kötü hissediyor şu an.

Bu işin sonu ayrılığa gidiyor. Pek yapacak bir şey kalmamış. Çünkü insanları bir yere kadar bükebilirsiniz sonra kırılır.

Yapacak fazla bir şeyiniz kalmamış. Iliski dinamiginizi bilemiyorum ama net bir şekilde aranızdaki sorunları dile getirmenizde fayda var.
  • kablelvuku  (20.01.19 22:45:39)
Kilo veremiyirum diye bir sey yoktur. Kilo vermemek vardir.
Vermeye calismiyor. Brn olsam ayrilirim. Kilo vermemekte direniyorsa o isin sonu kotu.
Sen kilodan dolayi ayrilmis olacagin icin azmedip kilo da verir senden sonra buyuk ihtimal. Az yemeyi öğrenir.
Cunku kilo almanin nedeni basit bir sekilde "cok yemek".
Kendini kandırmayi birakir belki senden sonra.
  • stavro  (20.01.19 22:47:50)
Sevgilin varken 25 kilo almak insanın kendine olduğu kadar birlikte olduğu insana karşı yapılmış bir saygısızlık bence. Eğer sağlığıyla ilgili bir şey olmuş da bu duruma düşmemişse -ki anlattığın kadarıyla yiye yiye olmuş- o zaman bu konuda alınganlık yapmaya da hakkı yok.

Zor da olsa kendisiyle konuşacaksın ve açıkça söyleyeceksin. Kilo vermesine yardımcı da olacağını, gerekirse beraber spor ve diyet yapabileceğinizi, ama kendisini bu vaziyete getirmesinin ikiniz açısından da zor olduğunu anlatacaksın ve anlayış göstermesini umacaksın. Göstermezse ve tribe, alınganlığa devam ederse yapacak bir şey yok.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (20.01.19 22:51:10)
Üzüldüm ya, çünkü burada mesele kilo veya spor yapmaktan çok daha derinde gibi duruyor. Ve bu tarz kişisel özellikler çok kolay değiştirilebilir şeyler değil ne yazık ki. Değişmez demiyorum, yani belki konuşursanız, hislerinizi bu şekilde anlatırsanız bir şeyler uyanır onda da belki. Ama bana kalırsa bir insan başka birisi için değil öncelikle kendisi için istemeli spor yapmayı, sağlıklı beslenmeyi, hedefler ve idealler koyup bunlara ulaşmayı arzulamayı.. Yani siz anlatsanız ve o da gayret edip daha farklı davranmaya çalışsa bile bu ne kadar sürdürülebilir olur ki? Bence de bu işin sonu ayrılık gibi...

  • lolita  (20.01.19 22:52:52 ~ 22:53:59)
hadi dersin ki, bi hastalık geçirdi ilaçları yüzünden kilo aldı ama dediğin gibiyse al karşına direk söyle. ilişkiden sonra kilo alan türk kızı çokca sık görülen bir olay. erkekler de ona keza. konuşarak çözülebilir belki çok düşük bir olasılık çünkü kafanda bitirmiş gibisin.

  • false pretension  (20.01.19 22:54:11)
olabildiğince açık ve net ol. Al karşına konuş böyle böyle de. Eğer değişmez ise bu ilişkinin gitmeyeceğinden bahset.

  • komando kani var bende  (20.01.19 22:58:35)
konu kızın kilo alıp çekici olmaması. gerisi hikaye. kilo vermen lazım de. vermiyorsa da yapacak çok bir şey yok. aynı durumda sen olsan gözünün yaşına bakmaz. sonuçta 35 yıllık evli değilsiniz. sevgililik olayı böyle bir şey her iki tarafatan birinin her zaman kolaylıkla cayma hakkı var. kal sağlıcakla.

  • kelepir  (20.01.19 23:03:13)
25 kilo nedir ya duygu sömürüsüne gelme gayet itici bi durum bu yaptığı. Kilo almak dışında anladığım kadarıyla hayata bakış açınız zevk aldığınız şeyler farklı. Bu şartlar altında nasıl hayatı beraber geçirmek istiyorsun ki?

  • pastörizesüt  (20.01.19 23:05:30 ~ 23:21:10)
Valla benim bu tarz bir arkadaşım var. Hareketsiz, kendine saygısı olmayan, uyuşuk, kendi karnını doyurmaktan bile aciz, başladığı her şeyi yarım bırakan biri.sporu falan geçtim bıraksan günlerce yemek yapmadan, abur cuburla kilo alır, dışarı çıkmadan, evini temizlemeden falan yatar uyur öyle bir insan. Kendisinden ciddi ciddi soğumuş durumdayım. Sevgilim olsa hiç tahammül edemem. Belli ki sorunları var. Kimsenin psikoloğu olmak zorunda değiliz. Bence ayrıl.

  • aquarium  (20.01.19 23:19:25)
hocam kibarlığı bırakman gereken zamanı çoktan geçmişsin, yapman gereken gayet net bi şekilde kız arkadaşım tam tersi ile başlayan cümleleri suratına söyleyip bundan rahatsızlık duyduğunu söylemen. beni böyle sev falan diyecekse sen bilirsin ama bişey yapmamış olması bile sağlıklı bi evlilik olmayacağı anlamına geliyor.

  • Golgi  (21.01.19 00:10:43)
aynı durumda sen olsan o sana nasıl davranacaktı acaba? önce konuş anlamıyorsa da yol ver gitsin.

  • tughan  (21.01.19 00:39:18)
bir ömür geçirecek olsan bunlara takılmazdın. güzelce ayrıl zaten kilo verse de sen şu andaki halini hatırlayıp ilk çatlakta yüzüne vuracaksın. ayrılık seni rahatlatır.

  • mikahakkinen  (21.01.19 00:40:56)
yine korkunc, yuzeysel, insanı ikinci plana koyan yorumlar yagmıs maasallah. neredesin blatta hiberna, gel lutfen:(

dostum psikolojik yemeye benziyor bu. kız hayatında bişeyden mutlu degil. iş/oldugu kişi/yasadıgı hayat vs bilemem. ama 25 kilo aldıysa yeme bozuklugu vardır ve sebebi derindedir. bende de var, geceleri gizli gizli midemin alamayacagı kadar yiyip bazen kusuyorum. hayatımın itirafını da buraya yaptım vesileyle.

belli ki sen bu kadını seviyorsun, gelecege dair planların var ve evet kadın erkek ilişkisinde cekiciligin devamı önemli olmakla birlikte tek unsur degildir. bence olabildigince acık kız arkadasınla konus, onun hep yanında olacagını ama bu durumun devamının seni de etkileceyegini, aynı bize yazdıgın gibi onunla bir gelecek dusundugunu soyle. motive et, yardım et, burdan cıkmasını saglamaya calıs. çift terapisti ve tekil terapi de faydalı olur.
  • galandar kostumu  (21.01.19 00:51:09)
herkes kilo meselesine takılmış aşırı derecede ya. ne kadar şekilcisiniz.

"Boş günlerinde çok geç saatlere kadar uyur, uyandığında tüm gün yataktan kalkmaz. İştahı da günden güne arttığı için tanıştığımızdan beri 25 kilo aldı."

sonradan değişen şeyler bu dediklerin değil mi? bu kız ciddi depresyonda gibi yani bu fark etmemiş olamazsın sanırım. terk et diyenleri dinleme ve lütfen yardımcı ol ona. gerekirse psikolojik yardım alması konusunda baskı yap. insan bile isteye bu hale gelmez.
  • theseachange  (21.01.19 01:07:35)
Yeme sorunu psikolojik muhtemelen ama spor yapmama sizden once de aliskanligi degilse mutsuzlukla ilgili degildir bence. Dolayisiyla, yeme bakimindan ya sizinle ya baska bir konuda mutsuz. Kendine yardim etmek istemeyen birine zorla yardim edemezsiniz. Eger icinizde kalmayacaksa son bir kez bunlari acik acik konusun, cekici gelmeme kismindan ziyade neden kendisine kotu davrandigini, boyle hirpaladigini sorun, sonra yol yakinden geri donun.

  • kassiopeia  (21.01.19 01:29:53)
kadin fena bir donguye girmis. 25 kilo cok fazla. ayrilacak olsaniz bile bence profesyonel yardim almali.

siz de asiri yargilayici bir hale gelmis gibisiniz, bu arada... "uyusukluk, sagliksiz beslenme, disiplinsizlik, daginiklik..." fazla degil mi, sizce?
  • e haliyle  (21.01.19 02:09:00)
@ananiyimi güzel noktalara değinmiş.

Aktiflik/tembellik konusunda; huylar değişmez. Ama sen mesela hafta sonlari kendine dağcılık gibi bir spor bulup enerjini oralarda atabilirsin. Her dakika beraber olacaksınız diye birşey yok.
Kilo konusunda; kizsa da hoşuna gitmeyen noktaları ona iletip bir çözüm bulmaya calissaniz daha iyi olabilir. Icine atarsan daha kötü olur.
  • herhaltibiliyoring  (21.01.19 07:49:52)
pek çözülecek gibi durmuyor, aklıma dayımın yengem için söylediği "evlendik 40 kiloydu, şimdi 120" lafı geldi. Bu duruma düşmemek için olmuyorsa hiç uzatma. ben de sadece fit insanlardan hoşlanırım. O yüzden kendim de fit kalırım. Bu senin bir kriterin. Karakterinden taviz verme.

  • adivar  (21.01.19 07:54:57)
Dönemsel bir şey ise zaman ver. Genel karakter böyle ise diğer yorumlara kulak ver

  • The_Lollok  (21.01.19 08:00:35)
bence ayrıl radiohead2 kardeşim.
seven insan acı gerçekleri de duymaya alışkın olmalı.
sen sürekli değişim ve gelişim halindeyse ve o değilse bırak gitsin.
aynı durum sen kadın o erkek olsaydı da aynı olurdu.
  • red hot chili  (21.01.19 08:13:41)
sevgilin depresif bir dönemden geçiyor. bununla başa çıkmaya hazır değilsen veya istemiyorsan kadının zamanını çalma sayın chad.

  • rallied  (21.01.19 09:26:48)
Bu tarzda depresyon belirtisi hareketlerin (seninle ve ilişkinizle ilgili) kız arkadaşının seni bir nedenle evlilik materyali olarak göremiyor olmasından da kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Bir döngüye girmiş ve konfor alanından çıkmak istemiyordur. yani mutlu sonla bitmeyeceği için güzel görünmek zorunda olmadığını düşünüp kendini salmış olabilir. bu moddan çıkıp evlenmek isteyeceği bir adamla tanışma hevesi oluşturana kadar seninle zevk ve depresyon arasında gidip gelen bir zaman geçirme sürecinde olabilir.

  • twelfth  (21.01.19 10:27:58)
Kilo alip bir obez olmaya neden boyle kiliflar bulmaya calisiyor ki herkes? Psikolojikti depresifti diye gerekceler kovalayip neden kendinizi kandirmak yerine neden kilo verme yoluna gitmiyorsunuz? Sebebi ne olursa olsun sismanlik hos bir sey degil, hele bir kadin icin hic hos degil bu bir gercek. KAdinin tum cekiciligini elinden alan bir sey. Cekici olup olmamak umrumda degil diyen cok kucuk azinlik konu disi, normal insanlardan bahsediyoruz. Normal bir kadin az-cok fiziksel gorunusunu ve basklari tarafindan begenilmeyi onemser. Gercekci olalim.
SIsmanliga kilif uydurulmaya calisilmasini anlayamiyorum. Sismansindir, ama kullandigin ilactan, ama bunalimdan, ama tembellikten bir sekilde kilo almissindir ve o disiplini gozun kesmiyordur, ben boyle mutluyum kime ne diyorsundur eyvallah kime ne, ama sismanliga kilif uydurmak, normallestirmeye calismak neden?
"Sismanlik gayet olagan, insanin elinde degil, hakli gerekceleri var, sismanlik elestrilmesin cunku ben sismanladim."
  • stavro  (21.01.19 10:46:26 ~ 10:47:40)
eksisozluk.com Bu entry tam senin durumunda olan bir abimiz tarafından yazılmış, okumanı tavsiye ederim.

Ben olsam yardım edeceğimi, ama bu haliyle bana çekici gelmediğini, kendine çeki düzen vermezse ayrılacağımı söylerim.

Millet artısı eksisi demiş, cinsel olarak çekici gelmeyen biriyle niye birlikte olsun ki bir insan? Arkadaş değil bu, sevgili. Cinsel çekim ve uyum en olmazsa olmaz olan şeyler.
  • noluyo yaa  (21.01.19 11:16:32 ~ 11:18:57)
şişmanlığa kılıf bulmuyoruz, kendine özensizliğin sebebini bulmaya çalışıyoruz.
"Boş günlerinde çok geç saatlere kadar uyur, uyandığında tüm gün yataktan kalkmaz.
Uyuşukluk, sağlıksız beslenme, disiplinsizlik, dağınıklık, bunu takip eden alınganlık"
bunların hepsi kadının sağlıksız bir modda olduğunun göstergesi.
  • rallied  (21.01.19 11:42:41 ~ 11:43:08)
@noluyo ya +1

Iliskiler bu kadar zorlamayla yürümemeli bence.
Onun, hayatini degistirmek istedigine dair kendi kendine karar vermesi gerekiyor. Sen bir etki yaratamazsin diye düsünüyorum.
  • chitosan  (21.01.19 11:54:08)
bana gerizekalı deme hakkını kensinde görüp alakasız şekilde “hamileyken kölo olmoştım sonro görö vördöm” diyen kişi, bi oku bakalım kız hamile mi kalmış, ameliyat mı olmuş da kilo almış. Tüm gün yiyip tavuk gibi yatarak 25 kilo almak kendine de sevgiline de saygısızlıktır. Burada ameliyat, doğum, hastalık gibi bir halden söz edilmiyor. 3-5 kilo herkes alır verir, ondan da söz edilmiyor. Karşındaki insan kendini belli bir şekilde karşına çıkarıyor ve tanıtıyor. Üç sene sonra tamamen değişip aynı saygı ve sevgiyi beklemek bencilliktir. Karşındaki kişi hayatını seninle geçirmek istiyor diye kendini salıp tamamen başka birisine dönüşmek BENCİLLİKTİR. Bayılıyorsunuz her şeyi alaksız şekilde romantize edip kendinizi üst perdeye yerleştirmeye, erdem sinyalciliği yapmaya. Kocan kilo aldı ve onu terk etmedin diye bu seni hiçbirimizden iyi yapmıyor.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (21.01.19 13:46:14 ~ 13:51:13)
Benim annem kardeşimin doğumundan sonra aldığı kiloları verememiş ve öyle kalmış. Bakmış kilo da var, salmış kendini 10 kilo aldıysa doğumda şuan onun üstüne +40 falan düşün. Baya kilolu.

Bir gün babamla konuşurken babam dedi ki; artık bu kilolar yaşla beraber annenin sağlığını etkilemeye başladı. Ne yürüyüşe çıkabiliyor benle ne de gezilere falan gelebiliyor. Uzun mesafe yürüyemiyor bile. Elimden geleni yaptım kilo vermesi için ama yapmadı. Keşke zamanında vermezsen seni boşarım deseydim bu sağlıksız halini görmeseydim dedi.

Tecrübe. Ağır konuşman gerek. Vermeyecekse de kiloları, bu sizin gelecekti hayatınızı mutsuz edecek.
  • margarita  (21.01.19 18:09:15)
kilodan daha önemli bir sorununuz var bence. partnerinizin sizin düşüncelerinize önem vermeyip konuyu ajitasyona çevirmesi. bu bir davranış şekli ve biraz daha irdelerseniz muhtemelen bu davranış şeklini ilişkinizdeki başka alanlarda da sergilediğini fark edeceksiniz.

insan kırılsa bile yabancı birinden duymaktansa sevdiğinden duymalı bu tarz uyarıları yönlendirmeleri. yedi kat yabancı birinden duymak çok daha fazla etkiler insanı. hem iki kişi birbirine bu gibi konularda destekleyici olmalı. insan bazen iş yoğunluğundan, depresif ruh hallerinden pek fark edemiyor bir döngüye girdiğini. partnerimle birbirimizi böyle konularda hafifletmeyeceksek ilişki neden var ortada?
  • Phoebe  (21.01.19 18:59:53)
Keşke her erkek arkadaş senin gibi olsaydı.

(Sen onun erkek arkadaşısın, rolleri karıştırmamak lazım. insanlar comfort zone'dan kolay çıkamıyor)
  • arvuti  (24.01.19 11:36:51)