Bir seyleri suzmek icin tulbent? Peki nereden alinir?

Ya yillardir kendi yemegimi kendim yaparim, cogu zaman disaridan soylesem de fakat su bir seyleri suzmek icin kullanilan tulbentin nereden alindiginin sirrina bir turlu erisemedim.

Sanirim cogu insan da anne evinden kalma oluyor fakat ben de oyle bir birikim yok. Ben bu yemek konusunda suzme isini yapan tulbenti nereden alacagim?

Mesela su bade tutu tarifinde bir tulbentimiz mevcut;

www.youtube.com

urun.n11.com

ayrıca yün falan satan yerlerde de oluyor.

bir de eski tişörtler falan da kullanılabiliyor.

edit: wish I bebek eşyası satan yerler derken haklı, ama oralarda çok pahalı oluyor.
  • babilbaligi  (20.01.19 16:08:22 ~ 16:22:33)
Mahallenizdeki tuhafiyede veya bebek eşyaları satan dükkanlarda olabilir.

  • wish i could find a way to disappear  (20.01.19 16:10:20)
endüstride kullanılan profosyonel plastik yada paslanmaz süzme ürünleri isterseniz
beyaztas.com

  • aslindasorunumpsikolojik  (20.01.19 16:14:55)
Kumaşçılarda satılıyor veya bebek bezi olarak kullanılanlardan da vardır tuhafiyelerde.

  • curukturpkokusu  (20.01.19 16:29:49)
aktarlarda da var bazısında

  • windows95  (20.01.19 19:09:06)
eşarp, yazma satılan her dükkanda, ayrıca hac malzemeleri satılan yerlerde bulmanız çok mümkündür.

  • j lithium  (20.01.19 19:18:18)
Çeyiz malzemeleri satılan yerlerde garanti vardır.

  • Uncle Sam  (20.01.19 19:39:51)
hiçbiri değil hocam. yukarıdakilerin tamamını unut. şimdi sana hayatını kurtaracak bir şey tavsiye edeceğim. ben de çok aradım, ne kullansam bilemedim. bir kere yukarıda söylenenlerin tamamını kullanınca yıkamak lazım. öyle yoğurtlu bademli haliyle makineye de atılmaz, elde çitileyeceksin. çitileyip üstündeki gıdayı akıtsan bile donlarla çoraplarla makineye atsan olmaz, tek tülbent için makine çalıştırsan olmaz. illa elde yıkayacaksın. sonra da iyi durulanmadı mı, deterjan mı kaldı, kururken tozlandı mı diye hijyeninden asla emin olamayacaksın.

çare şu: www.aliyorulmaz.com.tr

ürünün adı akordeon saç bonesi. tabii yukarıdaki fotoğrafa bakınca insanda kafadan çıkarıp kullanılacak gibi iğrenç bir düşünce oluşuyor.

şöyle: www.bakimstore.com
ya da böyle: ticiz.com

kapalı pakette satılıyor. tek kullanımlık, kullanıp atıyorsunuz. son derece de ucuz. örnekteki badem sütü gibi taneli şeyleri veya yoğurt gibi tanesiz ama yoğun gıdaları da mükemmel süzüyor.
  • kibritsuyu  (21.01.19 01:44:27 ~ 18:39:07)
Valla kibritsuyunun önünde saygıyla eğiliyorum, iyi ki dönüp cevap verdiğim duyurulara bakmışım. Çok iyi fikir.

  • curukturpkokusu  (21.01.19 14:09:50)
kibritsuyunun önerisi cidden güzel. yalnız bi duyurunun altına gelip "hepsi yanlış en doğru benim dediğim" tarzı yazanlardan pek hazzetmediğimi iletmek istiyorum. böyle kırıcı bir tavra gerek olduğunu düşünmüyorum, amaç hele de burası gibi herkesin amacının yardım etmek olduğu bir sitede.

onun dışında bu kafa boneleri gıdaya uygun steril üretiliyor mu? benim aklıma gelen bu oldu. neticede amaç kafaya takmak, içine gıda koymak değil. yoksa cidden süper fikir.
  • windows95  (21.01.19 20:19:45)
amacım kimseyi kırmak veya "en doğrusunu ben bilirim, başkası bi halt bilmez" demek değildi. sadece diğer seçeneklerden çok daha uygun olduğumu düşündüğüm bir seçeneği burgulamak istedim. yine de kırdıysam özür dilerim.

sorunuza cevap olarak, tekstil ürünü olan tülbentler de gıda için üretilmiyor ki, tam tersine tamamen gıda sektörü dışında bir amaçla kullanılmak üzere üretiliyor. onun da ham iplik olduğundan emin olamayız. yapısında beyaz kumaş boyası olabilir, adını bilmediğim iplik ve kumaş koruyucu kimyasallar olabilir. saç bonelerinin gıda ile teması konusunda bir fikrim yok, ama her halükarda tekstil ürünü tülbentlerden daha uygun olacağını düşünüyorum. en büyük avantajı ise tek kullanımlık olması.
  • kibritsuyu  (21.01.19 23:23:13)