eve dönünce oluşan baş dönmesi / mide bulantısı?

selam.

tatillerde okuldan eve dondugumde (ankara'dan istanbul'a) devamlı bi baş dönmesi ve mide bulantısı alıyor beni. ankara'da bu nerdeyse hiç olmuyor ama. eve gelince daha ilk günden başlıyor ve geçmiyor. okulu kazanmadan önce de böyleydi, genel bi baş dönmesi ve bulantı sorunum olduğunu düşünürdüm ama ankara'ya gidince birden kesilmişti.

sebebi ne olabilir? evde kendimi çok rahat hissetmiyorum doğrusu, psikolojik sebepler olabilir mi?

Bende de var aynı şey. Evden çıkıp işe giderken rahatlıyorum, dönerken bunalmaya başlıyorum. Psikolojik. Bende bazen çarpıntı bile yapıyor evde bulunuyor olmak. Panik atak başlangıcı demişti doktor. Sadece eve dönünce oluyorsa sizinki de psikolojik.

  • desdenova34  (20.01.19 15:24:41)
@desdenova, bi çözüm önerdi mi peki doktor, ne yapılabilir?

  • mehmed resad  (20.01.19 15:30:31)
Belki de o evde alerjin olan bir şey olabilir.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (20.01.19 15:42:10)
Uğraşacak bir şeyler bulmak önemli. Kafayı meşgul tutmak, stresten uzak durmak gibi standart öneriler sundu. Bana en iyi gelen şey temiz hava ve nefes egzersizleri. Sakinleştiriyor. Belki de havasız kalıyorsunuzdur, bilemiyorum ortam şartlarını.

Ben yoğun daraldığım zamanlarda puzzle yapmaya başlamıştım. İlgiyi yaşadığınızı sandığınız problemden başka bir noktaya çekmek önemli. Yoksa kendinizi dinlemeye başlayıp çeşit çeşit sorun yaratıyorsunuz. Aman diyeyim. Hiçbir şeyiniz yok, gayet sağlamsınız. Havasız kalmayın, çok sıcak ya da çok soğuk ortamda durmayın uzun süre. Düzenli nefes alın. Beslenmenize dikkat edin.

Tabii bu şikayetleri başka yerlerde başka şartlarda yaşamaya devam ederseniz bir doktora görünmenin hiçbir zararı yok. Uzmanından duymak daha rahatlatıcı.
  • desdenova34  (20.01.19 15:44:18)
kıbrısta okudum.
kısrıstan koaeline geldiğimde 3 gün başım ağrırdı.
temiz havadan sonra pis havaya bünye alışamıyor sanırım.
  • aslindasorunumpsikolojik  (20.01.19 16:15:56)
Tamamen psikolojik bence, bilinçdışınızla ilgili muhtemelen

  • gadlemler  (20.01.19 16:45:58)