1.5 dci 1.6 dci mukayese

Schumaherlere selam
qasqai için hangi dizel motor tavsiye edersiniz?
artıları, eksiler, bakım maliyeti farklılıkları

yorum ve önerilerinizi bekler çok selam ederim

1.6'da trigger zincirli 1.5'te kayışlı. bakım babında öyle bir fark var. 1.6 daha yeni teknoloji. 1.5 kaşkay kullandım. araba gidiyor. ama sadece gidiyor. durması bi değişik gelmişti.

  • alperz  (19.01.19 20:00:38)
abi 1.6 nin bakım maliyeti iki misli fln deniyor doğrumu
birde yakıt noktasında ne kadar fark var. bu konularla ilgili detaylı bilgi nereden bulunur

  • graywolf  (20.01.19 01:42:08)
başka bilgim yok bu motorlarla ilgili. dizelin bakım masrafı zaten yüksektir hep. masrafsız motor arıyorsan 1.4 spring alacaksın. 5bin km'de bir yağ koyup geçeceksin :))

  • alperz  (20.01.19 13:02:58)
1.5 dci olan efsane renault motoru, hani mercedes bile alıp kullandı hesap et.

1.6 yeni bir motor ve kim üretti nedir ne değildir bakmak lazım. Henüz sahadan geri dönüş almayan motora şüpheyle yaklaşırım ben.
  • John Bloor  (21.01.19 10:59:25)
1.6 5/6 senedir var lagunada var as da var merso a serilerinde var yine reno motor
1.5 in geliştirilmesi deniyor ama bende bilemiyorun

  • graywolf  (24.01.19 14:59:57)
1.6 dci zincirlidir, 1.5 kayışlı, reno meganelarda da 1.6 dci kullanıyordu. kullanan arkadaşım gayet memnundu. reno dizel motorlarda iyidir.

  • kraldan cok kralci  (24.01.19 15:05:32)