Batmışız, bitmişiz

Arkadaşlar işsizliğimi geçici kurye-garsonluk ikilisi ile sigortasız ve asgari ücretten aşağı bir para alarak şimdilik yavaşlattım.

Bugün gidip bir iki parça eşya alayım eve, bugün makarna yemeyeyim dedim ama demesem daha iyiydi. Bir kilo kadar patates-sogan-mandalin aldım bir paket çekirdek aldım(keyif yapacağım hani) kasaya geldim 30 lira ödedim. Neredeyse bir günlük param gitti. Etrafıma baktım herkes ufak tefek şeyler almış, suratlar ekşi. Başka bir markete gittim raflar boş, ışıkların yarısı yanmıyor tasarruf herhalde. İlk kez marketleri böyle gördüm, uzun zamandır fırından ekmek almak dışında gitmiyorum zaten.

Ağa biz bitmişiz galiba. Bu kez ciddi ciddi böyle hissettim ve sigortasız, beş para etmez olarak çalıştığım işi kaybetme korkusu duyuyorum şu an. Geçen sene aldığım parayla günümü gün ediyordum, şimdi asgari ücret alsam yetmeyecek gibi.

Merak ediyorum hani insanın çok mutlu olduğu bir dönem olur ya şimdi, şu durumda o dönemi yaşayan var mıdır? Hani böyle yaşamaktan keyif alan, her şeyi tıkırında.

Bilmiyorum hayat çok tuhaf.

Yakın zamanda istifa ettim ilk işimden. Aynı duyguları yaşıyorum. Hayatta bir şeyler yapmak istiyorum akademik kariyer için çabalıyorum. İstifa nedenlerinden biri de o. Ders çalışmak için. Ailemin bulunduğu şehre gideceğim. Ailemle yaşayacağım. Bok gibi hissediyorum. Sanırım en kısa zamanda bir psikiyatriste görünmem gerekiyor. Ulan harbiden terzi kendi söküğünü dikemiyor. Sonum ne olacak bilmiyorum. Su an çevremdeki herkes mutsuz. Cidden yalnız hissediyorum. Bir tek ailem kaldı çevremde. Kız arkadaşımdan ayrıldığimdan beri toparlayamadim. Her şey daha daha
kötüye gitti.

Eğer hedefler gerçekleşmez ise
Bu hayat böyle geçmez. Askere gider gelir kafama sıkarım herhalde. Yani iyice bıktım. Umudum kalmadı yaşama dair. Herkes de ayri mutsuz. Ve ders çalışmam gerek. Umarım çalışırım
  • westblack  (19.01.19 18:10:52)
Malesef gunumuzde paran kadar varsin. Parayi da eger aileden kazanmiyorsan isin kadar varsin demek bu. Kurye veya garsonlugu asgari ucretin altina yapiyorsan calistigin yerin adini ver direkt gidip sikayet edeyim maliyeye. Suc cunku bu, oyle basit bir suc da degil gozumde insan somurusu, koleliktir bu duzenin adi. Besleme bu duzeni diyemeyecegim sana cunku mecbursun sen ama seni calistiran adiler mecbur degiller asgari ucret altina sigortasiz adam calistirmaya.

Malesef evet o sartlarda calisiyorsan zaten bitmissin batmissin demektir bu.
  • bos gezenin bos ustasi  (19.01.19 18:25:38)
39 yaşındayım.Her yaşadığım yıl,bir önceki yıl daha mutluymuşum hissi mevcut.2015 yılında işsiz kaldım,geçici işlerle idare ettim.2017de sağlığımı kaybetmeye başladım.Sebebi bulunamayan ağrılarım vardı.2018de kanser olduğumu öğrendim.1 yıldır kemoterapi/radyoterapi görüyorum.Maddi destek alıyorum tabi ailemden,mecburen.Kanserin düzeleceği falan da yok.2020yi görecek miyim bilmiyorum.Burada size şükür edebiyatı pompalamak istemem ama sağlığınız yerindeyse,mutlusunuzdur bence.Gerisi bi şekilde hallolur.

  • arenas  (19.01.19 20:35:01)