Ford Fiesta'yi nasil bilirdiniz?

Yeni modeli iyi midir, alsak bizi uzun yillar götürür mü, saglam midir vs.. Yorumlarinizi rica ediyorum. Tesekkürler
www.ford.com.tr

uzun yol arabası değil. şehir içi yakıtta, park etmede rahat ettirir. sıfır fiyatları bana fazla geliyor. o paranın arabası değil bence.

  • jefferson  (18.01.19 16:19:25)
Ben bilfiil kullanmadım ama alan 2 arkadaşım da 1 yıl içerisinde elden çıkarttılar.

  • re noreno  (18.01.19 16:23:36)
Bi yerden sonra tatmin etmeyebilir, küçük gelebilir vb.

  • antihero  (18.01.19 16:26:10)
yurtdisindayim sifir fiyati en uygun araba su anda. kücüklük konusu da sorun degil. kücük araba bakiyorum.

@re noreno mesela neden elden cikardilar bilginiz var mi?

@jefferson uzun yol arabasi neden degil biraz detay yazabilir misiniz?
  • kaputt  (18.01.19 16:34:32)
yurt dışındaysanız yenisi her türlü alınır.
Uzun yolda yol tutuşundan dolayı biraz yorabilir. yanından büyük bir araç geçince etkileniyor araba. 4-5 yıldır kullanıyorum. burada fiyatları uygun olsa yenisine geçerdim.

  • jefferson  (18.01.19 16:49:17)
0 araç 5 sene sıkıntı yapmaz. 2012'den sonra motor sıkıntıları aşıldı. Araçtan beklentinize bağlı. Araçtan konfor, rahatlık, sessizlik tarzı şeyler bekliyorsanız daha farklı seçeneklere yönelmelisiniz.
90 bin tlye bin motor alacağıma 2014 sonrası golflere yönelirdim.

  • mikahakkinen  (18.01.19 17:00:36)
biri doğrudan performansı düşük diye, diğeri de yakıt tüketimi yüksek diye çıkarttı.

  • re noreno  (18.01.19 17:21:00)
Hmm peki 2018 model polo alsam ikinci el ama fiestayla ayni fiyat az kullanilmis?

  • kaputt  (18.01.19 17:34:08)
İtalyada kiralamıştım, kullandığım en kötü araba diyebilirim hiç bulaşma

  • Yavuşuhlu  (18.01.19 23:03:04)
Yeni kasa 1.0 benzin otomatik modelini 1 yıldır kullanıyorum. Şehiriçi ortalamam 7 litre, şehir dışı 5-6 litre (100'de 5, 120'de 6 yaklaşık olarak). Olumsuzlardan başlayalım. Motor freni diye bi şey yok, ayağınızı gazdan çekince araç pek yavaşlamıyor. Bu da sürekli fren yapma ihtiyacı doğuruyor. Bide araç hafif gaza basınca hızlanıyor ve hemem vites atıyor, yani düşük süratlerde sabit hızda gitmek çok kolay olmuyor. Bide geri vitese takınca hafif gaz veriyorsunuz araç hareket etmiyor, sonra sert basınca fırlıyor. Gaz tepkisi sıkıntılı yani. Başka otomatik vites araçlar da kullandım böyle değillerdi.

O dönem 5 araç arasından karar verdim. En çok etkileyen iç mekan kalitesi olmuştu. Çünkü diğer modellerde (i20, clio, corsa) iç mekan kalitesi daha kötüydü. Polo'yu da ben sevmiyorum. Bide yeni kasa bir araç almak daha mantıklı gelmişti. Boyut olarak da diğerlerinden büyük fiesta. Ayrıca estetik olarak da diğerlerinden daha çok beğeniyorum.

Tam karar vereceğim dönemde, 2. tercihim olan corsa'ya zam geldi ve aralarındaki fark 10bin tl'den 6-7 bin tl'ye düştü. Düşünecek pek bir şey kalmadı yani.

Sonuç olarak pişman değilim ama yine olsa yine alırdım diyemiyorum. Belki 2. ele yönelirdim, astra hb istiyordum ama manuel versiyonu fiesta'nın 12bin üstündeydi, yani otomatik vites sıfır alınabilecek en mantıklı araç fiesta'ydı.

Yurtdışında olsam almazdım sanırım, makas bizdeki kadar geniş değil ve biraz daha para koyup daha iyi bir araç alırdım.
  • the coon  (19.01.19 12:26:43)