Nedir bu android TV box? Ne avantajı var

Çevremde duydum bir kaç kişiden TV box almışlar amaçlarını anlamadım pek teknoloji ile araları yok film izliyorum vs dediler. Netten baktım televizyonu cep telefonuna dönüşüm yapıyor gibi. Evde bilgisayar tablet ve cep telefonu varken amaç nedir ki. Dokunmatik oyunlar nasıl oynanıyor LCD TV'de peki?

(bkz: kodi)

bunu kullanarak korsan yayın izlenebiliyor, onun dışında düz androidden farkı yok.
  • nahtoderfahrung  (17.01.19 15:38:56)
Televizyonu bir şekilde Smart TV'ye çevirmek için kullanıyorlar. Tablet telefon dizi vs. izlemek için TV'nin yerini tutmaz. En azından bazılarımız için.

  • orijinal nick bulamadim  (17.01.19 15:44:05)
TL'den dizi film izlemek için Laptop bağlamak yerine bu cihaz bağlı duruyor tv'ye bunu kullanıyorsun.

  • bos gezenin bos ustasi  (17.01.19 15:52:58)
sozde smart tv'lerin smart arayuzleri cok gerizekali ve kullanissiz oluyor. digiturk gibi ayri bir portal uzerinden cok daha kullanisli ve cok daha fazla uygulama secenegi sunan akilli televizyonun olmus oluyor. netflix, youtube, amazon prime, spotify, hbo vs vs aklina gelebilecek her turlu platformun en kullanisli ve en guncel surumlerini kullanabiliyorsun. tabi bunlarin cogu tr'de yok ama androidTV'yi anlatmak icin soyluyorum. ayrica sesli komutlar ile herhangi bir filmi muzigi aratip oynatabilirsin. Google hesabin ile baglayip televizyonu kullanmadigin zaman hesabindaki sectigin fotograflarin televizyon ekraninda donmesini saglayabilirsin. telefon ve bilgisayarinin ekranini kablosuz olarak televizyona aktarabilirsin. eger evinde baska google home cihazlari varsa hepsini senkronize kullanabilirsin. telefonuna "hey google, birdbox filmini televizyonumda oynat" diyebilirsin ve telefonun televizyonunda netflix'i acip birbox'i oynatmaya baslayabilir. dokunmatik olarak oyun oynayamazsin ama telefonunu kontroler olarak kullanabilirsin, yada ayrica gamepad'ler satiliyor onlari da kullanarak google play store'daki neredeyse butun oyunlari oynayabilirsin.

ve butun bunlari sadece 50-60$'a aldigin cebine sigan bir alet ile yapabiliyorsun. geziye,tatile baska yere giderken aleti yanina aliyorsun ve otel odasindaki televizyonu, yada misafirlikteki bilgisayar monitorunu, yada babaannenin evindeki 10 yil oncesinin aptal ama hdmi girisi olan televizyonunu da ayni sekilde kullanabiliyorsun.
  • crucio  (17.01.19 16:09:43 ~ 16:11:37)