Seyrek pişirmeye göre yemek

Merhaba,
Bazen çalışırken işyerinde yiyorum hatta eve de yemek getiriyorum o yüzden 1.5 aydır çok fazla yemek pişirmedim. Önceleri bir yemeği 3 4 öğünlük yapar sonraki birkaç içinde de yerdim. Şimdi geçen bir yemek yaptım anca 3 gün sonra yiyebildim kalanı.

Ne zaman çalışacağım da belli olmuyor, bana şu şekilde yemekler lazım
- Malzemeleri taze olmak zorunda olmasın (alıyorum sonra yemek yapamayınca dolapta bozuluyor)
- kısa sürsün yapması
- Yapınca çabuk bozulmasın ve ısıtılıp yenebilsin sonradan.

Teşekkürler

böyle bi yemek varsa military ratiolardan falandır, bence sen çubuk kraker ye.

maazallah zehirlenirsin, bu gün yapılmış yemek 3 gün sonra yenmez.

ha bana sistem geliştir pazar günü yapayım 5 çeşit porsiyonlar halinde buzluğa atayım, sonra mikrodalgada ısıtır yerim desen başka.

hem kolay yapıcan, hem atıcan 3 5 gün kafasına göre takılcak sonra yicen yok öyle bişey.
  • killerbee  (15.01.19 22:48:08)
senin çaren bakliyat. bol bol bulgur pilavı ve buzluğa atılmış porsiyonluk etler.

  • theseachange  (15.01.19 22:50:19)
bakliyatı toptan haşlayıp parça parça poşetleyip buzluğa atacaksın. köfte yapıp buzluğa atacaksın. yani toplam süreyi kısaltamazsın ama boş vaktinde yapıp daha sonra pişirmek üzere saklayabilirsin.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (15.01.19 22:51:57)
dondurucu varsa youtubeda meal prep diye pazar gününden hazırlanıp bir hafta yetecek kadar yapılan yemeklere göz atabilirsiniz

  • nolmus yani  (15.01.19 23:11:50)
@killerbee ben demiyorum ki 5 gün sonra da yiyebileyim. Geçenkini 3 gün sonra yiyebildim dedim sadece.
Sonradan ısıtabileyim derken 2. Gün falan ve mesela makarna mikrodalgada. Ama mesela tavuk ızgara pek ısıtılmaz yapıldığı gibi yenir.

  • senolll  (15.01.19 23:12:48)
et al. bol bol pirzola, tavuk kanat vs al, birer porsiyon olacak sekilde buzdolabi posetlerine koy kaldir. yemek istedigin zaman cikar, mikrodalga firinda yada normal firinda buzunu cozde sonra izgara yap ye. maks 30dk'ta yersin.

kozlenmis patlican ve kirmizi biber konservelerinden al, mumkunse kucuk boy tek porsiyonluk yine, yiyecegin zaman icine domates biber, yesillik dograrsin hafif, lezzetli ve doyurucu ogun olur.
  • crucio  (15.01.19 23:30:11 ~ 23:32:13)
pişirdiğinde porsiyon porsiyon ayır, buzluğa at.

  • inheritance  (16.01.19 19:26:52)