Duyurunun doktorlarına bir sorum var

haşimato hastasıyım ve 6 aydır levotiron kullanarak tsh ımı düşürdü doktor. fakat tsh 0.5 lere düşmesine ve aylardır düzenli ve sıkı bi şekilde spor yapmama rağmaen kilo veremiyordum (kilom 51 boyum 1.58 yaşım 27)

51 kilo mu diyecekler olursa yağ oranım %27.

bunu söyleyince doktorum insülin direncine baktı. açlık glikoz 103 ve insülin 12.5 çıktı. bunun üzerine bende insülin direnci olduğunu söyledi ve glisemik indeksi düşük beslenmemi spora devam etmemi filan söyledi.

bu şekilde beslenmek ve hala kilo verememek psikolojimi bozdu resmen. siz olsaydınız ilaç yazar mıydınız??? doktor sonraki kontrolde hala böyleyse ilaç başlarız dedi ama ben bu durumdan çok mutsuzum kilo kalori glisemik indeks hesabı yapmaktan kafayı yedim.

başka bir doktora mı gideyim ne yapayım ?

Daha 27 yasindaysaniz ilk tercihiniz ilac olmasin bence. Beslenmenizi degistireli ne kadar oldu yazmamissiniz ama biraz daha direnin. Baktiniz olmuyor zaten ilaca baslarsiniz. Guvenmiyorsaniz doktor da degistirebilirsiniz ama su an mutsuzluktan oyle soylediniz sanirim. Gecmis olsun.

  • bxgx  (15.01.19 21:17:44)
ketojenik beslenmeyi araştırabilirsiniz.

  • taurina  (15.01.19 23:35:04)
başka bir doktora gitmelisin. başından savmak için hemen ilaca başlatıyor, vücut kendi vücudu değil nasılsa!

  • hocam  (15.01.19 23:42:31)
haşimatonun istanbuldaki asıl ve neredeyse tek doktoru yeşim erbil'dir.
benim annem de bu hastalıktan çekiyor, en yakın zamanda kendisine gideceğiz.
instagram sayfası var, videolarına bir bakın derim. lazerle kalıcı tedavi ettiğini söylüyor haşimotoyu.

Ek: Bu kadın ihtisasını bu hastalık üzerine yapmış bir PROFESÖR DOKTOR. gidin ona bu titrleri veren fakülteleri de gömün.
  • windows95  (15.01.19 23:47:27 ~ 16.01.19 13:14:57)
Son 2 yorumu goze almayın. Vucut kitle endeksiniz 20 civari ama hala kilo vermekte israr ediyorsunuz. Normal vucud kitle endeksi 20 ila 25 arasindadir. Yas ilerledikce 22 ila 27 ye cekilir. Sizinkisi alt sinirda ama hala kilo vermek istiyorsunuz. Psikolojik bir durum var burada bunu kabullenerek baslayin. Birde ilactan onceki kilonuzu yazar misiniz? Ilac ile birlikte ben en az 5 kilo vermis oldugunuzu tahmin ediyorum eger ki ilaci kullandiysaniz.

Doktor degistirebilirsiniz kullandiginiz ilacin turunu degistirebilir dozunu degistirebilir ki tsh 0.5 olmus oda alt sinirda ilacin dozu gayet iyi hatta fazla bile olabilir.
  • korhaydut  (16.01.19 04:34:29)
Birde hashimatoda cerrahi tedavi yapilmaz. Bu cigerden yogurt yapmak gibi birsey o kadar alakasiz ki cerrahilik lazerlik bir durum yok yanlis bilgilendirlmeyin. Internet fenomenlerine aldanmayin doktorunuz gerekli tedaviyi baslamis. Ki klinik olarak tani olarak tedavi olarak cok basit bir hastalik. Normal pratisyen hekim bile tedavi planinizi yapabilir.

HASHIMATONUN TEK AMA TEK GERCEK DOKTORU INTERNET FENOMENI YESIM ERBILE gitmek zorunda degilsiniz.
  • korhaydut  (16.01.19 04:43:54)
@korhaydut
%26 kadınlar için yağ oranı üst sınırı ve benim %27 dolayısıyla ben aslında yağ yakmak istiyorum kilo 50 kalabilir sıkıntı yok. düzenli olarak diyetisyene, spora ve doktora gidiyorum ve yağ oranım düşmüyor. Benim sıkıntım bu aslında, 45 kilo olmak gibi bir derdim yok. belki tam anlatamamış olabilirim.
ilaç(tiroid ilacı) kullanmadan önce 53 civarıydım. keşke en az 5 kilo vermiş olsaydım :(

doktor biraz kilo verirsem insülin direncini kırmada yardımı olacağını söyledi. zaten kilon az demeyin diye yağ oranımı da yazmıştım halbuki :) benim sorum daha çok insülin direnci ve onunla ilgili ilaç kullanıp kullanmamakla ilgiliydi.
  • sanguine mcqaer  (16.01.19 09:39:54 ~ 09:41:18)
Bir hasimato hastasina gore cok zayifsiniz. Sizi cerrahpasa tiroid poliklinigine davet ediyorum. Kilo kontrolu icin saglikli beslenme ve spor yeterli ve en onemlisi sizin verecek kilonuz yok. Ayrica yag oranim yuksek diye bu kadar panik olmayin. Atiyorum size bi batin ultrasonu cekilmek istendi ama yaglardan ic organlariniz gorunmuuor iste o zaman sorun. Diyetisyenlerin yag oranin yuksek gibi olcumlerinden uzak durun. Gerekirse bu olcumleri hekim yapmali.

  • nick konusunda kararsizim  (16.01.19 10:29:32)